Папуги здатні приймати економічно вигідні рішення – вчені

Поділитися
Папуги здатні приймати економічно вигідні рішення – вчені Папуги здатні відмовитися від негайного частування для отримання більшої вигоди
Птахи здатні відмовитися від негайної вигоди, якщо в перспективі отримають більшу нагороду.

Вчені з Інституту орнітології Товариства Макса Планка заявили про те, що папуги здатні відмовитися від негайного винагороди, якщо знають, що в майбутньому вони зможуть отримати набагато більшу нагороду. Як повідомляє N+1, висновки дослідників були зроблені на підставі експерименту, в ході якого птахам необхідно було зробити вибір між частуванням і предметом, який "купить" частування побільше.

У ході дослідження вчені протестували представників виду солдатський ара (Ara ambiguus), синєгорлий ара (Ara glaucogularis), гірський ара (Primolius couloni) і жако, також відомого як сірий папуга (Psittacus erithacus). Птахів натренували обмінювати невеликі предмети (наприклад, моток скотчу) на частування, причому у кожного предмета була своя цінність: приміром, в обмін на один предмет можна було отримати шматочок сухої кукурудзи (маленька винагорода), інший предмет дозволяв отримати соняшникове зернятко (середня нагорода), а третій "купував" шматочок волоського горіха (велика нагорода).

В ході основного експерименту кожній птиці був запропонований вибір між предметом, який можна обміняти на частування певної цінності, і негайним частуванням. Вчені з'ясували, що в тому випадку, якщо вибір на користь предмета дозволить отримати частування більше негайного, всі птахи вибирають предмет, потім обмінюючи його на нагороду. Вибір на користь економічно більш ефективного вирішення папуги робили незалежно від того, була негайна нагорода маленькою або середньої.

Варто відзначити, що навіть в контрольному експерименті, в ході якого птахам пропонувалося вибрати між частуванням або предметом, який "купить" рівноцінне частування, деякі птахи вибирали предмет. На думку дослідників, це може означати, що для них спочатку предмет представляє велику цінність, ніж частування.

Раніше вчені заявили про те, що семирукі восьминоги навчилися полювати, використовуючи при цьому органи, що жалять, мертвих медуз. Як зазначають дослідники, така поведінка цілком можлива, оскільки головоногі відрізняються досить високим інтелектом. Крім того, тремоктопуси, несприйнятливі до токсину надзвичайно отруйного португальського кораблика, і тому нерідко використовують їх в якості зброї.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі