Вчені заявили про вплив діяльності людини на пори року

Поділитися
Вчені заявили про вплив діяльності людини на пори року Літні температури в деяких регіонах ростуть швидше, ніж зимові © novostynauki.com
Антропогенне глобальне потепління позначилося на коливанні температури в Північній півкулі.

Американські вчені заявили про те, що діяльність людини впливає на сезонні коливання температури повітря в тропосфері – нижніх шарах атмосфери. Як повідомляє Naked science, супутникові спостереження, проведені за останні 38 років, дозволили встановити, що літні температури в деяких регіонах почали зростати швидше, ніж зимові.

Як підкреслює видання, нова робота вперше дозволила виявити сліди антропогенного потепління в тропосфері, раніше подібні явища спостерігалися тільки на поверхні землі. У ході дослідження вчені вивчили кілька теоретичних моделей, які описують стан клімату до і після промислової революції.

Згідно з моделями, найсильніший контраст між зимою і літом існує в середніх широтах Північної півкулі. У тропіках ця різниця значно менша, а найскромніші коливання властиві Антарктиці. Супутникові спостереження підтвердили ці особливості регіонів, але показали: різниця між зимовими і літніми температурами в деяких районах Північної півкулі виявилася значно більшою, ніж припускали моделі. Найбільш сильні відмінності помітили на території Монголії і східних регіонів Росії.

Літні температури в середніх широтах зростали швидше, ніж зимові. У Північній півкулі цей ефект виявився більш помітним, оскільки в ньому значно більше суші, ніж у Південному, і океан поглинає менше "зайвого" тепла. За словами вчених, природні фактори не пояснюють такого різкого потепління - розрив між літом і зимою росте через парниковий ефект, спричинений діяльністю людей.

Раніше вчені встановили, що в найближчі п'ять років температура на Землі буде зростати. При цьому, на думку вчених, 2016 рік може виявитися найспекотнішим роком за всю історію метеоспостережень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі