ДБР прийшло з обшуком в Одеську міськраду

Поділитися
ДБР прийшло з обшуком в Одеську міськраду © Думская.нет
Всього Держбюро провело більше 10 обшуків.

Державне бюро розслідувань проводить 16 обшуків, у тому числі і в Одеській міській раді, повідомила прес-служба ДБР. Обшуки проводять в рамках справи про закупівлю онлайн-підручників, які були у вільному доступі.

"За попередньою інформацією, 18 червня 2018 року посадові особи Департаменту економічного розвитку Одеської міської ради на підставі недостовірних даних оголосили і провели тендер на закупівлю онлайн-підручників. За його результатами з приватним підприємством було укладено договір і проведена оплата послуг з доступу до підручників на суму 13 млн 900 грн. Приватним підприємством, яке було визнано переможцем тендеру, був наданий доступ до ресурсу з підручниками, які перебували у вільному доступі на сайті Міністерства освіти України", - йдеться в повідомленні.

Зазначено, що в минулому році чиновники повторно внесли завідомо недостовірну інформацію про ефективність реалізації зазначеної програми. Також відповідні зміни внесли у Міську цільову програму підтримки інвестиційної діяльності в Одесі на 2019-2021 роки з питань фінансування зазначених заходів.

За даними слідства, за сприяння фігурантів справи в тендерах брали участь заздалегідь узгоджені учасники. Вони забезпечували завищення вартості послуг. Після тендерів гроші з бюджету переводили на рахунки підконтрольних підприємств. Надалі гроші переводили в готівку і розподіляли між учасниками злочинної схеми.

Правоохоронці відкрили справу за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, яке призвело до тяжких наслідків) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читайте також: У ВООЗ назвали, в якому віці було найбільше померлих від коронавірусу

Раніше ексміністерка освіти і науки Ганна Новосад заявила про те, що експеримент з використання електронних освітніх матеріалів у пілотних школах завершився негативно через незадовільну якість електронних освітніх матеріалів.

За її словами, у рамках експерименту було закуплено планшети на тисячу шкіл, але головна проблема на етапі закупівлі електронних підручників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі