Депутатську недоторканність потрібно знімати відразу і повністю – Холодницький

Поділитися
Депутатську недоторканність потрібно знімати відразу і повністю – Холодницький Холодницький незадоволений тим, що у НАБУ і САП фактично зв'язані руки © 112 Україна
Голова САП поскаржився, що у зв'язку зі справою про хабарі членам комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики його чекає чергове "квазісудовий процес" у Раді.

Депутатську недоторканність з народних депутатів потрібно знімати відразу і до кінця, а не частково, оскільки часткове зняття не дозволить проводити щодо народних обранців будь-які слідчі дії, заявив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1".

"Депутатську недоторканність потрібно зняти, до кінця, не частково, а до кінця. Тому що наступного тижня, швидше за все, ми знову підемо вже з генеральним прокурором Рябошапкой до регламентного комітету Верховної Ради із поданням за одним діючим депутатом, і знову побачимо там квазісудовий процес щодо підстави для внесення подання взагалі", – поскаржився Холодницький.

Голова САП додав, що з урахуванням "епопеї зі зняттям депутатської недоторканності" НАБУ і САП обмежені у проведенні негласних слідчих дій стосовно народних депутатів, зокрема, у справі щодо можливого хабаря депутатам, членам комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики.

На першій сесії Верховної Ради дев'ятого скликання 30 серпня народні депутати в першому читанні схвалили проект закону №7203 про внесення змін до ст.80 Конституції України, внесений до парламенту ще 8-го скликання п'ятим президентом України Петром Порошенко.

3 вересня Верховна Рада України, як і прогнозувало DT.UA, внесла зміни до статті 80 Конституції України, яким скасувала депутатську недоторканість із 1 січня 2020 року. Рішення підтримали 373 депутати – представники усіх депутатських фракцій, за винятком "Опозиційної платформи – За життя". 11 вересня схвалений законопроект підписав президент України Володимир Зеленський.

У червні 2018 року Конституційний суд України надав висновок щодо відповідності цієї ініціативи вимогам ст.157 і ст.158 Основного закону, однак попередня Верховна Рада його так і не проголосувала.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі