Дії Клімкіна ставлять під загрозу повернення військовополонених моряків — Зеленський

Поділитися
Дії Клімкіна ставлять під загрозу повернення військовополонених моряків — Зеленський Зеленський стверджує, що дізнався про ноту РФ щодо моряків з інтернету © Сайт президента України
Президент звинуватив главу МЗС у тому, що він не повідомляє важливу інформацію.

Президент України Володимир Зеленський обурився тим, що міністр закордонних справ Павло Клімкін не повідомив йому про ноту МЗС РФ щодо українських військовополонених моряків, а також про відповідь українського дипломатичного відомства. За словами Зеленського, такі дії Клімкіна можуть поставити під загрозу повернення військовополонених моряків.

"Це (відсутність рішення по зміні глави МЗС – ред.) призводить до того, що я як президент України дізнаюся інформацію про наші міжнародні кроки з інтернету... Я зараз говорю про ноту, яку ми зараз отримали від Російської Федерації щодо повернення наших моряків і про ноту–відповідь, яку відправив МЗС (України – ред.)", - заявив Зеленський під час брифінгу в Києві.

За словами президента, він "в очі не бачив нашої відповіді на ноту РФ, тому що пан Клімкін не вважає за потрібне обговорювати такі питання з президентом України".

"А це питання безпеки країни, життя наших громадян. Це все є пріоритетом будь-якого президента, подобається він комусь чи ні", - додав Зеленський.

Глава держави заявив про те, що такі дії Павла Клімкіна "можуть поставити під загрозу повернення наших моряків"

"Мені незрозуміло, чому, не порадившись зі мною, міністр робить затвердження від імені держави Україна, коли це є компетенцією президента. І хочу нагадати, що я несу особисту відповідальність за зовнішню політику України відповідно до Конституції України", - зауважив Зеленський.

Президент також заявив, що хотів би почути від Міністерства закордонних справ публічне пояснення своїх дій. Окрім того, Зеленський запропонував направити відповідну ноту родинам військовополонених моряків.

Напередодні МЗС РФ направило українському Міністерству закордонних справ дипломатичну ноту, в якій країна-агресор фактично просить гарантувати переслідування українських військовополонених моряків. В українському дипломатичному відомстві заявили, що така пропозиція РФ є неприйнятною і загострює суперечку між Україною і Росією щодо імунітетів військових кораблів. Про таку позицію Україна вже повідомила Міжнародний трибунал ООН.

Нагадаємо, в кінці призначеного строку Росія відзвітувала Міжнародному трибуналу ООН з морського права щодо виконання вимоги про звільнення українських військовополонених моряків. Однак, українців досі утримують в Московському СІЗО "Лефортово". Адже Росія продовжує маніпулювати власним розумінням наказу трибуналу.

25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, яким зобов'язав РФ звільнити два катери, рейдовий буксир ВМС України і 24 українських моряків. Рішення підтримали 19 суддів, російський суддя голосував "проти".

25 листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували та захопили два катери та рейдовий буксир ВМС України, які прямували з Одеси до Маріуполя, перехід здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовця.

Докладніше про позов України проти Росії у справі військовополонених моряків читайте у статті Володимира Кравченка "Гамбурзький розрахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі