Експерт вважає, що вірус notPetya не навчив державу захищати себе

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Експерт вважає, що вірус notPetya не навчив державу захищати себе
Галузь чекає нового закону з кібербезпеки

Чи можна захиститися від технологій, які роблять нас і цілі держави дедалі прозорішими? Як не впійматися на вудку перших, куди ми роками добровільно зливаємо дані про себе, і захиститися від других, що безцеремонно зламують наші таємниці? Про це та багато іншого у своєму інтерв'ю DT.UA розповів експерт по кібербезпеці, співзасновник компанії Haсken, конференції HaсkIT і Школи "білих" хакерів Єгор Аушев.

"Сьогодні наша компанія надає послуги високого рівня азійським та іншим світовим компаніям, але мені абсолютно незрозуміло, чому вони не затребувані в Україні, - говорить Єгор Аушев. - Галузь може почати розвиватися, тільки якщо держава зверне увагу на свою кібербезпеку. Треба сідати разом і дивитися, де прибрати монополіста, де розрегулювати законодавство, де написати нове. Бізнес зацікавлений у взаємодії із державою та у розширенні ринку".

"Кілька років тому було прийнято закон про основи кібербезпеки, - продовжує Єгор Аушев. - Досить рамковий і неглибокий закон, у якому не торкнулися й не описали багатьох речей. Тому ми чекаємо нового закону. Тим часом ми розуміємо, що один закон ситуацію не змінить. В нас усе давно застаріло. Підходи, стандарти… держава підходить до цієї теми за абсолютно залишковим принципом. Попри те що ми вже прогриміли на весь світ з вірусом notPetya".

"У 2017 році я був радником з кібербезпеки Укроборонпрома, - уточнює Єгор Аушев. - Спочатку була цікава ідея створити окремий кіберцентр на базі Укроборонпрому. На сьогодні в Україні є один державний кіберцентр CERT-UA, який захищає всю державну інфраструктуру. У Німеччині, наприклад, таких центрів тридцять три. В Чехії - більше двадцяти, в Польщі - близько десятка. Ми почали працювати над проектом, виписувати систему й алгоритм її запуску, провели кілька аудитів підприємств, які вже можна було підключати до такого собі центру, але… справа застопорилася. З невідомих мені причин".

"Сьогодні обнадіює те, що з'явився окремий орган виконавчої влади - Міністерство цифрової трансформації. Ми почали спілкування і з міністерством, і з РНБО, і з ОП. Даємо рекомендації. Я не можу сказати, на якому рівні серйозності і розуміння з нами спілкується держава. Але поки немає якихось блокувань і небажання слухати", - завершив Єгор Аушев.

Раніше експерт по кібербезпеці заявив, що весь Київ завішаний інформацією про продаж наркотиків у Телеграмі

Також Єгор Аушев заявив, для того, щоб не хакнули ваш мозок потрібно отримувати інформацію з різних джерел

Детальніше читайте у матеріалі Інни Ведернікової "Єгор Аушев. "Хакнути" мозок легше, ніж зламати сайт ЦВК" у тижневику "Дзеркало тижня.Україна"

Повну відео-версію інтерв'ю із Єгором Аушевим дивіться тут

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі