Кличко — На урядовому рівні боротьба з епідемією тільки почалася

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Кличко — На урядовому рівні боротьба з епідемією тільки почалася Асоціація міст України одразу відреагувала на внесення змін у Податковий кодекс - Кличко © ternograd.te.ua
За попередніми розрахунками, в період пандемії місцеве самоврядування втратить понад 12 мільярдів гривень.

Мери великих міст виявилися лідерами в боротьбі з пандемією, яка розгортається, і кризою. У той час як центральна влада, на ходу змінюючи уряд і міністрів, критично спізнювалася з реакціями, місцева - оббивала пороги губернаторів, різала бюджет і перекидала гроші на медичні програми. Мер Києва Віталій Кличко прокоментував ZN.UA. ситуацію.

"Органи місцевого самоврядування залишилися, можна сказати, з пандемією сам-на-сам, - прокоментував ситуацію мер столиці й за сумісництвом глава Асоціації міст України Віталій Кличко. - Уже місяць усі міста, від маленьких до великих, шукають маски, тести, засоби захисту для лікарів, гроші, спонсорів. (Київ завіз в Україну перші тест-системи й оприлюднив протокол лікування COVID-19, присланий медиками Уханя на запит КМДА. - І.В.) Можливо, це наслідок незакінченої медреформи, можливо, кадрових перестановок і неспрацьованості системи державного управління. Але факт залишається фактом - на урядовому рівні участь у боротьбі з епідемією тільки почалася".

Кличко говорить про важливість того, щоб при прийнятті рішень і уряд, і парламент чули позицію місцевого самоврядування.

"Асоціація міст України одразу відреагувала на внесення змін у Податковий кодекс, - продовжує мер Києва. - Ми залишилися на своїх позиціях і запропонували замість повного звільнення бізнесу (і працюючого, і непрацюючого) від сплати податків на землю та нерухомість увести відстрочку відповідних виплат для непрацюючого бізнесу на березень-квітень. А також надати можливість місцевому самоврядуванню самостійно приймати рішення щодо перегляду податкових ставок по всіх різновидах місцевих податків і зборів для підтримки того бізнесу, який зазнав найбільших втрат".

"Але, прийнявши 30 березня закон №3275, парламент пішов на половинчасті заходи. Зокрема надав і працюючим, і непрацюючим бізнесам відстрочку по сплаті податків на землю та нерухомість тільки на квітень. Тобто березень ми вже втратили. При цьому отримали можливість приймати рішення щодо перегляду ставок тільки по єдиному податку. І то вбік зменшення. За попередніми розрахунками, в період пандемії місцеве самоврядування втратить понад 12 мільярдів гривень", - додав мер.

Чому мери великих міст виявилися лідерами в боротьбі з пандемією, яка розгортається, і кризою? У той час як центральна влада, на ходу змінюючи уряд і міністрів, критично спізнювалася з реакціями.

Чому президент зруйнував губернаторську вертикаль, не поставивши главам держадміністрацій своєчасні завдання щодо взаємодії з місцевими органами влади на самому старті їх призначення?

Чому повальна некомпетентність стала тригером влади Володимира Зеленського?

Якими ми вийдемо з цього шторму? Рятуються? Або все-таки рятують? Наш загальний човен.

Відповіді на ці та інші питання читайте на сайті ZN.ua в матеріалі Інни Ведернікової "Без точки опори. Але в одному човні".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі