Конституційний суд розглядає закон про перейменування УПЦ МП

Поділитися
Конституційний суд розглядає закон про перейменування УПЦ МП Закон, який зобов'язує релігійні організації змінювати назву, набув чинності 27 грудня 2018 року © НБУ / Flickr
Ініціаторами розгляду справи у формі державного провадження стали 49 народних депутатів.

Конституційний суд розпочав розгляд справи щодо конституційності закону про перейменування церковних організацій, в тому числі УПЦ МП. Про це повідомляє пресслужба КС.

Відомо, що розгляд справи розпочався за ініціативи 49 депутатів щодо відповідності Конституції України закону "Про внесення зміни до статті 12 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назви релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України".

Зазначається, що судді КС спершу заслухали подання, а потім перейшли до закритої частини розгляду даної справи.

Нагадаємо, що закон, який зобов'язує релігійні організації змінювати назву, якщо їхнє управління перебуває на території Росії, набув чинності 27 грудня 2018 року. Тепер релігійні організації повинні у своїй статутній назві повністю вказувати назву тієї організації, частиною якої вони є, і центр якої знаходиться за межами України, з допустимим додаванням слів "в Україні".

6 січня 2019 року Україна отримала томос про автокефалію ПЦУ, підписаний Вселенським патріархом Варфоломієм напередодні. Церемонія передачі посоху й томосу митрополиту Епіфанію офіційно завершила процедуру отримання Україною церковної незалежності.

Раніше міністерство культури України опублікувало у газеті "Урядовий кур'єр" перелік релігійних організацій, яким потрібно внести зміни до статуту та подати їх на реєстрацію у встановленому порядку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі