Новий наступ бойовиків в Донбасі показав російську силу в Україні – EUObserver

Поділитися
Новий наступ бойовиків в Донбасі показав російську силу в Україні – EUObserver © vk.com/donetskhd
Демонстрація сили Росією може стати важелем тиску під час переговорів у нормандському форматі.

У вівторок обстріл на сході України були настільки інтенсивними, що лише в місті Кадіївка за даними міжнародних спостерігачів від 5:35 до 8:30 було 1094 вибухів. Це еквівалентно одному вибуху кожні десять секунд протягом трьох годин, пише EUObserver.

"Помітний сплеск порушень режиму припинення вогню в Луганській області тривав шість годин, було 2500 вибухів", - розповіли в ОБСЄ у своєму звіті в середу.

Але в ОБСЄ не повідомили, хто несе відповідальність за ескалацію.

Українська армія заявила, що ескалація почалася, коли російські окупаційні війська обстріляли позиції ООС артилерією і мінометами великого калібру, перш ніж почати наземний штурм "через лінію фронту". Під час нападу загинув один український військовий, і один бойовик.

Українську версію подій підтвердило посольство ЄС в Києві у вівторок.

"Ці образливі спроби підтримуваних Росією збройних формувань повністю суперечать узгодженому припиненню вогню", - сказав посол ЄС в Україні Матті Маасікас. "ЄС очікує від Росії повного і негайного використання свого впливу на збройні формування, які вона підтримує".

"Ми закликаємо сторони до повного дотримання угоди про припинення вогню і, зокрема, Росію, щоб використовувати її значний вплив на збройні формування, які вона підтримує", - заявили Бельгія, Естонія, Франція, Німеччина і Польща.

Демонстрація сили Росією може стати важелем тиску під час мирних переговорів з Україною, Францією і Німеччиною.

Але якою б не була політична логіка Москви, для деяких це підкреслило неправдоподібність заяв Росії про те, що у неї немає збройних сил на сході України.

"Було б неправильно говорити, що Кремль несе відповідальність за те, що там відбувається", - заявив у вівторок речник Кремля Дмитро Пєсков.

І попередні російські спростування породили дипломатичні евфемізми протягом багатьох років.

Наприклад, у своїх недавніх звітах ОБСЄ повідомила про російські танки, ракетні пускові установки, артилерію, зенітні знаряддя і бронетранспортери в Донбасі.

Дипломати з ЄС також схильні говорити про російські формування або іноземні збройні сили замість формулювання "російські війська" на сході України. Але українські дипломати кажуть інакше.

"Російська Федерація продовжує постачати свої окупаційні сили [в регіоні] зброєю, регулярними військами і найманцями до такої міри, що вони тепер сильніше багатьох європейських армій", - заявив у вівторок у СБ ООН заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця.

За його словами, на окупованій Росією територіях Донбасу налічується близько 500 російських танків, 1000 бойових броньованих машин, 130 ракетних систем і 800 артилерійських систем.

"Тільки в минулому році Російська Федерація відправила понад 4000 тонн зброї та боєприпасів у Донбас", - сказав Кислиця.

"Ще один цинічний напад Росії на Донбас", - додав в Брюсселі посол України в ЄС Микола Точицький. "Ми повідомили ЄС про ескалації Росії і закликали наших партнерів рішуче відреагувати".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі