Під загрозою життю і здоров'ю знаходяться близько 15 тисяч дітей – експерти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Під загрозою життю і здоров'ю знаходяться близько 15 тисяч дітей – експерти Асоціальних сімей дуже багато на території прифронтовій © wearelumos.org
Алкоголь, наркотики, домашнє насильство, неналежне виконання батьківських обов'язків і жорстоке поводження з дітьми – всі ці проблеми загострилися в ситуації вимушеної самоізоляції.

Висновки про масштаби впливу епідемії коронавірусу і карантину робити ще рано, проте вже з упевненістю можна констатувати одне: базові права всіх дітей під час карантину були порушені. Про це у своїй статті для ZN.UA пише редакторка відділу соціуму Алла Котляр.

Наголошується, що якщо відповідальні батьки намагалися згладити наслідки для своїх дітей, то діти-сироти, позбавлені батьківського піклування та діти із сімей у складних життєвих обставинах (особливо на прифронтовій території) відчули все це на собі повною мірою. За словами журналістки, до недоступності освіти і медичної допомоги у таких дітей додалися порушені права на повноцінне харчування, на сім'ю, на безпечні і достатні умови для розвитку життя.

"Алкоголь, наркотики, домашнє насильство, неналежне виконання батьківських обов'язків і жорстоке поводження з дітьми – всі ці проблеми загострилися в ситуації вимушеної самоізоляції", - пише Котляр.

При цьому тільки через два з половиною місяці після початку карантину Мінсоцполітики та Нацполіція "обговорили план спільних дій щодо забезпечення безпечного середовища для дітей".

"Результат – ще один рекомендаційний лист Мінсоцполітики в регіони. На цей раз спільно з Нацполіцією", - пише Котляр, наголошуючи: "Краще пізно, ніж ніколи".

До 1 червня в Україні було перевірено лише близько 50% сімей, які надіслали понад 42 тисяч дітей. Сім'ї перевірялися "десь - по телефону (якщо в сім'ї він є, і його знають соцслужби), десь - за допомогою інформації від громадських організацій та волонтерів, в якісь сім'ї на перекладних дісталися представники служб у справах дітей, за власні гроші купивши маски (або пошивши їх самостійно) і санітайзери (частіше – спирт, а то й просто самогон)".

"За оперативною інформацією місцевих органів виконавчої влади, – звітує Мінсоц, – починаючи з 30 березня зафіксовано понад 20 тисяч нововиявлених сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах (СЖО), поряд з понад 50 тисячами вже раніше врахованих. 207 дітей були відібрані у батьків та інших осіб у зв'язку з загрозою їх життю і здоров'ю; 403 дитини виявлено, як такі, що залишилися без батьківського піклування".

Насправді під загрозою життю і здоров'ю знаходяться близько 15 тисяч дітей, вважають експерти.

За словами автора матеріалу, асоціальних сімей дуже багато на прифронтовій території.

"На бідність наклалася війна, а тепер – ще й карантин... Нещодавно в Лисичанську дітей знайшли біля смітника. Вони ходили по вулицях голодними кілька днів. Притулки на карантині не приймають. Лікарня не брала. Справи в судах припинені та законсервовані. Що стосується доступу до якісної медицини, то його в прифронтовій зоні як не було, так і немає. Бо війна", - пише Котляр, відзначаючи, що державою ніяких дій зроблено не було.

Читайте також: В Україні і світі відзначають День захисту дітей

Детальніше про те, як живуть діти в умовах карантинної кризи, і що держава зробила для їх захисту - у статті Алли Котляр "Соціальний коронавірус. Діти".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі