Проект корвету для ВМС України потребує оновлення – розробник

Поділитися
Проект корвету для ВМС України потребує оновлення – розробник Корвет проекту 58250 "Володимир Великий" © Ukrainian military pages
Низка підприємств відмовилася від співробітництва, деякі підприємства вже взагалі не існують, проект треба коригувати.

Військово-морский український корабельний "довгобуд" – проект корвету 58250 "Володимир Великий" для Військово-морських сил України потребує оновлення та коригування, заявив головний конструктор державного підприємства "Дослідно-проєктний центр кораблебудування" Сергій Кривко, передає Ukrainian Military Pages.

Роботи з коригування проекту заберуть мінімум шість місяців часу.

"Головною причиною є те, що деякі іноземні співвиконавці за останні роки нефінансування відмовилися від нього, а деякі вітчизняні постачальники систем та складових вже не в змозі виконати замовлення, або навіть просто перестали існувати… Зокрема й через окупацію Криму та Донбасу також", – розповів Кривко.

Ukrainian military pages

Корвет проекту 58250 – перспективний багатоцільовий бойовий корабель, розроблений миколаївським державним підприємством "Дослідно-проектний центр кораблебудування" для потреб Військово-морських сил України. Розробка проекту була завершена у 2008 році, а будівництво першого корабля почалося у травні 2011 року, спуск на воду спочатку планувався у 2012 році.

Всього було заплановано побудувати до 2026 року 10-12 кораблів проекту 58250, в тому числі 4 повинні були увійти до складу українського флоту до 2021 року. Згодом серію зменшили до 4-х одиниць.

З тих пір терміни завершення будівництва неодноразово переносилися, в 2017 озвучили намір здати перший корабель у 2022 році.

Нагадаємо, 11 січня президент Росії Володимир Путін висловив готовність передати Україні "кілька десятків військових кораблів і літаків" з окупованого Криму. За словами Путіна, українська техніка "перебуває в жалюгідному стані", а боєприпаси не підлягають транспортуванню. В Україні у відповідь на цю пропозицію заявили, що згодні прийняти кораблі назад, але тільки разом із Кримом.

Ситуація з військово-морськими силами в Україні досить погана. У березні 2014 року у результаті окупації РФ Криму значна кількість кораблів ВМСУ виявилася під контролем агресора. Надалі почалася їх передача Україні, яка, однак, була перервана у червні 2014 року з вини окупантів. Станом на 2 липня 2015 року 16 одиниць корабельного складу ВМС України залишалися під російським контролем.

За станом на січень 2018 року 8 кораблів, призначених для ВМС України, знаходяться у будівництві – ракетний крейсер проекту 1164 "Україна", закладений ще у 1984 році, головний корвет проекту 58250 "Володимир Великий" (закладений у 2011 році), малий розвідувальний корабель проекту 502ЕМ (закладений у 1991 році), 2 десантно-штурмових катери проекту 58181 та 4 артилерійських катери проекту 58155 (закладені в 2016 році). Також до складу ВМСУ вступили два патрульних катери типу Island, переданих із США. Крім того, в інтересах ВМС України проводяться дослідно-конструкторські роботи по розробці технічного проекту ракетного катера "Лань".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі