Прокурорів Горбатюка та Донського не допустили до атестації

Поділитися
Прокурорів Горбатюка та Донського не допустили до атестації Горбатюк та Донський написали заяви у довільній формі © Телеканал «24»
Вони написали заяву на проходження атестації у довільній формі, бо ГПУ включила до заяви свого зразка дивний пункт.

Прокурорів Сергія Горбатюка та Олексія Донського, які розслідують справи Майдану, не допущено до атестації. Вони написали заяву на проходження атестації в довільній формі, а не у запропонованій Генпрокуратурою. Про це в коментарі hromadske розповів Донський.

Вказується, що для допуску потрібно було підписати спеціальну заяву, в якій йшлося про те, що підписант погоджується, що під час ухвалення рішення про атестацію кадрова комісія може брати до уваги будь-яку інформацію від фізичних або юридичних осіб без необхідності перевірки.

У заяві зазначено: "Погоджуюся з тим, що під час проведення співбесіди й затвердження рішення кадровою комісією може братися до уваги інформація, отримана від фізичних та юридичних осіб (в тому числі анонімно), яка не підлягає додатковому офіційному підтвердженню".

Донський розповів, він та Горбатюк написали заяви у довільній формі і їх після цього не допустили. Він сказав, що для нього є неприйнятним давати згоду на використання анонімної інформації без підтвердження при проходженні атестації.

"Якщо хтось вважає це законним, то нехай це робить, але навіщо вимагати добровільну згоду. На мою думку, це є незаконно", - зазначив прокурор.

За його словами, в законі, яким передбачена процедура атестації, немає зазначеної у заяві вимоги. Донський каже, що має намір пройти атестацію в порядку, який визначено законом.

Передбачається, що звільнення прокурора можливе, якщо не було заяви про атестацію, Донський і Горбатюк подали заяви. У випадку звільнення вони можуть оскаржувати таке рішення через суд, зазначає видання.

Нагадаємо, що 23 вересня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу органів прокуратури. Зокрема, закон передбачає перейменування Генеральної прокуратури на Офіс генерального прокурора. Також згідно із документом, всі прокурори повинні пройти переатестацію, а їх загальну кількість скоротять з 15 тисяч до 10 тисяч чоловік.

Про необхідність ефективного реформування ГПУ читайте в статті Євгена Єніна "Сім кроків до прокуратури майбутнього" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі