РФ включила до списку на обмін організаторів провокацій проти ветеранів АТО

Поділитися
РФ включила до списку на обмін організаторів провокацій проти ветеранів АТО Ветеранів АТО намагалися використовувати "втемну" © Ірина Геращенко/Facebook
У 2017 році на колишніх військових хотіли "повісити" заплановані ФСБ теракти в трьох містах Росії.

Росія включила до списку на обмін утримуваними особами українців Дарину Мастикашеву й Олександра Каратая, які допомагали російським пропагандистам знімати антиукраїнські фейки й організовувати провокацію за участю ветеранів АТО, йдеться в матеріалі Сергія Лойка для "Радіо Свобода".

У 2017 році вони знайшли в Кам'янському Дніпропетровської області безробітного ветерана АТО Юрія Бондаря і запропонував йому пару тижнів попрацювати на будівництвах у Росії. За роботу запропонували $ 1 тисячу, але з обов'язковою умовою, що він знайде ще двох членів бригади, обов'язково з числа учасників російсько-української війни в Донбасі.

За кілька днів Бондар знайшов підходящих людей - ветеранів АТО Сергія Морозова і Станіслава Юркевича, які залишилися без роботи. Вони погодилися поїхати попрацювати на будівництві в Москві, Тольятті та Курчатові за $ 500.

На автовокзалі в Кам'янському ветеранів-заробітчан проводжала Мастикашева, вона ж фіксувала на відео їх від'їзд. У Москві всіх трьох зустрів вже Каратай, він же відвіз на орендовану квартиру в підмосковному Домодєдовому.

Під час поїздки і безпосередньо у квартирі Юрій Бондар по кілька разів на день усамітнювався і дзвонив Каратаю, зачитуючи написані на папірці репліки із заздалегідь заготовленого діалогу. На іншому кінці своїми репліками з папірця відповідав водій Мастикашевой у її присутності.

Все це здалося Сергію Морозову підозрілим. Згодом побоювання ветерана лише зміцніли. У Москві їх водили в метро і на вокзали, фіксуючи всі візити на камеру.

У перший же день відпочинку бригадир Бондар поїхав у місто, де за дорученням Мастикашевой і Каратая зняв на телефон відео загального плану в аеропорту Домодєдово, на станції метро "Комсомольська" і на Ленінградському вокзалі.

Повернувшись на квартиру, Бондар заснув, а Морозов і Юркевич обшукали його сумку, і знайшли там роздруківки "телефонних розмов". "Коли я прочитав перші два листочки, то зрозумів, що до чого і як, – згадує Морозов. – Ми, українська диверсійна група, приїхали до Москви здійснювати серію терактів!".

Друзі розбудили Бондаря, пояснили йому, що їх намагаються використовувати "втемну" і потрібно бігти якомога швидше. Бригадир подзвонив Каратаю і сказав, що вони збираються ввечері поїхати до Москви. Діставшись кордону Росії і України, всі троє перетнули його і вже в Дніпрі звернулися до Служби безпеки України.

За версією СБУ, розгалужену шпигунську мережу в Кам'янському побудував експерт Федерального інформаційного центру "Аналітика та безпека" Сергій Соколов, який був частим гостем на сході України з 2013 року. Українська спецслужба називає Соколова кадровим співробітником ФСБ. Дарина Мастикашева є його цивільною дружиною і подругою дитинства Олександра Каратая. Він стверджує, що ніколи не зустрічався із Сергієм Соколовим.

Теракти на інфраструктурних об'єктах потрібні РФ для звинувачення України в тероризмі, початку проти нашої країни відкритої військової агресії й одночасно залякування незгодних з політикою Кремля росіян, переконані в українській спецслужбі.

Агенти Соколова заарештовані, дали свідчення і спочатку співпрацювали зі слідством. За державну зраду обом загрожує до 15 років позбавлення волі. Бондар, Морозов і Юркевич виступають у суді як свідки обвинувачення.

Сам Соколов та директор ФІЦ "Аналітика та безпека" 16 січня 2018 року заарештовані в Москві. Обох обвинувачують в імітації терористичного акту на підприємстві "Тольяттиазот", тому самому, на якому повинні були "відпрацювати" завербовані агентами Соколова "українські диверсанти".

Справа слухається в закритому режимі, а інформцентр, який готував пропагандистські фейки, тимчасово не працює.

Зазначимо, президент України Володимир Зеленський має намір обговорити на зустрічі нормандської четвірки 9 грудня обмін утримуваними особами за формулою "всіх на всіх", включно з конкретними строками.

15 листопада президенти України і Франції Еммануель Макрон і Володимир Зеленський обговорили майбутній саміт нормандської четвірки у Парижі. 18 листопада дату і місце нормандського саміту підтвердили в Кремлі.

За даними Le Figaro, метою саміту є відкриття нової послідовності імплементації Мінських домовленостей. 14 липня в Парижі і 2 вересня в Берліні відбулися зустрічі зовнішньополітичних радників лідерів нормандської четвірки з метою відновлення роботи формату.

Президент РФ Володимир Путін не брав участі в роботі нормандської четвірки з березня 2018 року, коли було зроблено спільну заяву лідерів чотирьох держав. Остання на сьогодні зустріч лідерів України, Франції, Німеччини та Росії відбулася в Берліні в жовтні 2016 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі