Суд дав ДБР доступ до документів з ОП щодо захоплення Росією 24 українських моряків

Поділитися
Суд дав ДБР доступ до документів з ОП щодо захоплення Росією 24 українських моряків
Суд дав доступ до одного закону та чотирьох указів президента.

Печерський районний суд міста Києва надав Державному бюро розслідувань доступ до документів з Офісу президента, які стосуються проходу українських кораблів Керченською протокою у листопаді 2018 року. Про це йдеться в ухвалі суду, яку оприлюднили на сайті Єдиного реєстру судових рішень.

Суд дозволив ДБР тимчасово користуватися документами із грифом "для службового користування" та документами із державною таємницею, а саме:

- указу президента України "Про рішення РНБО від 12.10.2018 "Про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів на Півдні та Сході України, у Чорному та Азовських морях і Керченській протоці" від 12.10.2018;

- указу президента України "Про рішення РНБО від 26.11.2018 "Щодо надзвичайних заходів із забезпечення суверенітету і незалежності та введення воєнного стану в Україні" від 26.11.2018;

- указу президента України № 392/2018 від 26.11.2018;

- указу президента України "Про введення воєнного стану в України" від 26.11.2018;

- закону України "Про затвердження указу президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 26.11.2018.

Раніше адвокат 24 українських моряків, яких РФ захопила під час проходження Керченської протоки, Микола Полозов заявив про те, що ДБР почало допитувати його підзахисних в рамках "Керченської справи".

Зазначимо, що ДБР допитало п'ятого президента України Петра Порошенка. За його словами, слідчі ставили питання щодо справи про "Керченський інцидент".

25 листопада 2018 року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Усі захоплені моряки, яких більше 9 місяців тримували у СІЗО Москви, вимагали вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, яким зобов'язав РФ звільнити два катери, рейдовий буксир ВМС України і 24 українських моряків, захоплених в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. Рішення підтримали 19 суддів, російський суддя голосував "проти".

25 липня Росія відзвітувала трибуналу про виконання вимоги, але не звільнила українців московського СІЗО, продовжуючи маніпулювати власним розумінням рішення.

Українські моряки разом з 11 поліитв'язнями повернулися в Україну 7 вересня в рамках обміну утримуваними особами. Це сталося більш ніж через два місяці після закінчення терміну, коли РФ мала виконати рішення Міжнародного трибуналу ООН. При цьому Росія досі не повернула Україні кораблі, що є одним із пунктів рішення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі