У Авакова оприлюднили дані про новий секретний департамент поліції. Що про нього відомо

Поділитися
У Авакова оприлюднили дані про новий секретний департамент поліції. Що про нього відомо Раніше в МВС приховували інформацію про новому департаменті
Новий департамент знаходиться в структурі кримінальної поліції.

Міністерство внутрішніх справ оприлюднило інформацію про нещодавно створений департамент захисту інтересів суспільства і держави, дані про який трималися в таємниці.

Згідно з інформацією на сайті МВС, департамент входить до складу кримінальної поліції і займається оперативно-розшуковою діяльністю у разі правопорушень, які "посягають на громадську безпеку і порядок, права і свободи людини і громадянина".

Департамент очолив полковник поліції Олексій Макаров.

Основні завдання департаменту:

- участь у реалізації державної політики у сфері забезпечення громадської (суспільної) безпеки та порядку, охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави;

-оперативно-розшукова діяльність.

Функціонально департамент повинен запобігати злочинам на расовому, національному, релігійному, "політичному" ґрунті; злочини проти виборчих, трудових та особистих прав і свобод, проти довкілля, проти журналістів, "проти авторитету органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян".

Крім того, у функції департаменту входить запобігання масовим заворушенням, "розповсюдження матеріалів із закликами до насильства, жорстокості, розпалювання національної, расової або релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, зокремаі з використанням ЗМІ".

Крім цього, департамент повинен запобігати злочинам, які перешкоджають діяльності державного або громадського діяча, не допускати порушення роботи об'єктів інфраструктури та життєзабезпечення населення і протидіяти створенню незаконних воєнізованих формувань. Зокрема, зазначається, що департамент буде протидіяти зазіханням на особисті права і свободи громадян України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Читайте також: Спалах COVID-19 на Рівненщині: одна жінка померла

Нагадаємо, 25 травня Центр протидії корупції повідомив, що 12 березня в Нацполіції створили департамент захисту інтересів суспільства і держави. Водночас інформації про новий підрозділ у відкритому доступі не було. У МВС журналістам також відмовилися повідомити що-небудь про новий департамент, пославшись на службовий характер інформації.

Восени 2019 року уряд розформував Департамент захисту економіки під приводом того, що "поліція не повинна втручатися в діяльність бізнесу". Замість нього в Україні повинні були створити Бюро фінансових розслідувань – єдиний орган, який би займався економічними розслідуваннями.

У серпні 2019 року на той час секретар РНБО Олександр Данилюк заявляв про те, що на розгляд Верховної Ради буде винесено законопроєкт про створення Служби фінансових розслідувань, розроблений Мінфіном ще у 2016 році. А президент Володимир Зеленський зобов'язав депутатів від "Слуги народу" ухвалити закон про БФР до 1 грудня.

Відповідно до поточної редакції законопроєкту, орган планують назвати БФР – Бюро фінансових розслідувань. Рада підтримала його в першому читанні 2 жовтня. Водночас 5 травня 2020 року фракція партії влади подвоїла фінансування податкової міліції, яка вже кілька років чекає своєї ліквідації.

Детальніше про перспективи створення БФР читайте у статті Олександра Леменова "Хто буде розслідувати фінансові злочини в Україні?" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі