У ДМС анонсували "програму імміграції в Україну"

Поділитися
У ДМС анонсували "програму імміграції в Україну" Конституційна норма про визнання "єдиного громадянства" залишиться
Триває підготовка до узаконення в Україні подвійного громадянства.

Узаконення подвійного громадянства в Україні дозволить "наповнити" країну людьми для її розбудови, вважає очільник Державної міграційної служби Максим Соколюк.

Перший крок: За словами Соколюка,перший крок до цього вже зроблений – президентський законопроєкт №2590 поданий на розгляд до Верховної Ради.

"Цей документ, певно, ще має дискутуватися у парламенті, він може бути змінений. Не виключено, що будуть і додаткові проєкти з цього питання. Але вектор змін встановлений президентом", - наголосив очільник міграційної служби в інтерв'ю "Європейській правді".

Тонкощі процедури: Визначення процедури надання подвійного громадянства поки що триває, однак "дещо вже зрозуміло", каже Соколюк. Зокрема, незмінною залишиться норма Конституції України щодо "єдиного громадянства".

"Ми і далі будемо сприймати таких людей як громадян лише України, не зважаючи на те, чи мають вони також паспорт іншої держави. А зміна буде у тому, що ми не будемо вимагати виходу з іншого громадянства для отримання українського паспорта", - зазначив він.

Водночас діятимуть обмеження щодо країн міграційного ризику, до яких належить і Росія як держава-агресор, додав чиновник.

Програма імміграції в Україну: Україні потрібне "наповнення людьми для розбудови нашої країни", каже Соколюк.

"Подвійне громадянство – це до певної міри програма імміграції в Україну. Ми втрачаємо населення, дуже багато втратили економічних мігрантів. А тому повинні запропонувати певним категоріям мігрантів: "Приїжджайте в Україну", - наголосив у розмові із журналістами голова ДМС.

Водночас самих лише гасел недостатньо, потрібна економічна програма, яка б їх заохочувала це зробити, додав посадовець.

Раніше президент Володимир Зеленський анонсував державну програму "Повертайся і залишайся". Метою програми стало повернути активних українців з-за кордону, при цьому її перший етап - можливість отримати доступні кредити на власну справу. Докладніше про нежиттєздатність цієї ініціативи – у матеріалі Юлії Самаєвої "Шпаківні і дятли" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Нагадаємо, президент Зеленський доручив Міністерству закордонних справ України розробити механізм надання громадянства представникам української діаспори за кордоном. Зараз Конституція не дозволяє громадянину України мати громадянство іншої країни.

Під час інавгурації 20 травня Зеленський також заявив про те, що готовий давати українське громадянство всім, хто готовий повертатися в Україну і працювати на користь країни.

Докладніше про проблеми з подвійним громадянством читайте в статті Володимира Кравченка "Не такий страшний біпатрид, як його малюють?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі