Ухвалені Радою "коронавірусні" закони не захищають пенсіонерів – Рева

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Ухвалені Радою "коронавірусні" закони не захищають пенсіонерів – Рева Спершу потрібно було індексувати пенсії і підвищити мінімалку, вважає ексміністр
Сумнівне полегшення податкового навантаження для підприємців вдарить по соціально незахищеним категоріям.

Ухвалені Верховною Радою законопроєкти щодо протидії коронавірусу не захищають найбільш вразливу та бідну частину населення – пенсіонерів, вважає ексміністр соціальної політики Андрій Рева.

"Найбільш вразлива для коронавірусної інфекції і водночас найбідніша частина населення – це пенсіонери. Однак серед ухвалених законів немає жодної згадки про пенсіонерів. Якщо не вважати декларацію про видачу 1000 гривень тим, у кого пенсія – менше п'яти тисяч грн", - розповів Рева в коментарі ZN.UA.

Звільнення підприємців від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ), а не від сплати єдиного податку, який іде в місцевий бюджет, вдарить по пенсіонерах – виникнуть серйозні проблеми з виплатою пенсій через недонадходження в Пенсійний фонд.

"Якщо приймається таке рішення, яке матиме серйозні соціальні наслідки, то потрібно відразу придумати компенсатор – де взяти гроші (можна подивитися, скільки платять підприємці, та які втрати будуть для Пенсійного фонду, за моїми підрахунками – близько 4 млрд грн). Але це навіть на думку нікому не спало", - пояснює ексміністр.

Є питання і до змін у ст. 84 Кодексу законів про працю, що стосуються роботи в умовах карантину, вважає він.

Ситуація, коли людині, яка прийшла на роботу, кажуть: "Вибач. Зараз працювати ми не можемо", - називається "Простій" і регулюється ст. 113 КЗпП. Згідно їй, людині повинні виплачувати в цей період 2/3 заробітку. Нараховується зарплатня (щоправда, у меншому обсязі), сплачується ЄСВ, зберігається соціальний захист, передбачений Конституцією.

"Цю статтю вирішили обійти таким чином: ви маєте право брати відпустку за свій рахунок без обмежень, тому що час карантину в ці 15 днів не входить. Чи треба пояснювати, наскільки добровільно це буде? 15-денне обмеження свого часу вводилося саме для того, щоб уникнути зловживання роботодавцем. Це пряме порушення прав людей", - підкреслює Рева.

Крім того, якщо роботодавець доручає співробітникам роботу на дому, це означає, що вони виконують свої трудові обов'язки, і, виходячи з трудового договору, їм повинні виплачувати 100% зарплати.

"Перше, що треба було зробити, - це індексувати пенсії і підвищити мінімальну зарплату, як то передбачено законом", - резюмує колишній міністр.

Докладніше про ухвалений Верховною Радою законопроєкт про протидію коронавірусу читайте у статті Алли Котляр "За чий рахунок обід?" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі