Україна запропонувала розслідувати збиття "Боїнга" в Ірані так само, як і катастрофу MH17

Поділитися
Україна запропонувала розслідувати збиття "Боїнга" в Ірані так само, як і катастрофу MH17 Офіс генпрокурора ініціював міжнародне розслідування катастрофи PS752 © ISNA
Жодна з країн, яким запропонували участь у міжнародній слідчій групі, ще не відповіла на пропозицію української сторони.

Офіс генерального прокурора ініціював створення міжнародної слідчої групи для розслідування аварії українського "Боїнга", збитого ППО іранського Корпусу вартових Ісламської революції поблизу Тегерана. Пропозиції від України отримали держави, громадяни яких загинули в авіакатастрофі. Жодна з них поки що не відреагувала на ініціативу.

Про це родичам загиблих на борту рейсу PS752 українців розповів заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов в ході зустрічі на Різницькій у п'ятницю, 15 травня, повідомили в ОГП.

"Офіс Генерального прокурора наполягає на створенні міжнародної слідчої групи з країнами, чиї громадяни загинули в авіакатастрофі в небі над Іраном, на зразок тієї, що працює за MH17. Ми ініціювали цей процес, але відповіді від жодної з країн поки так і не отримали. І таке зволікання істотно ускладнює процеси розслідування, отримання доказів та відновлення прав потерпілих", - зазначив Мамедов.

Він, а також заступник міністра закордонних справ Євген Єнін і заступник міністра юстиції Валерія Коломієць поінформували родичів загиблих про хід технічного розслідування. Зокрема, про ситуацію з аналізом бортових самописців із залученням міжнародних експертів.

Зазначимо, на борту українського авіалайнера перебували 11 громадян України, 81 громадянин Ірану, 57 громадян Канади, 13 громадян Афганістану, 10 громадян Швейцарії і четверо громадян Великої Британії. Всі вони загинули.

Читайте також: В Іраку почалися протести проти нового прем'єр-міністра

Уранці 8 січня в Ірані зазнав аварії Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України", що летів з Тегерана до Києва. В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістан: всього 176 осіб. Більшість пасажирів були іранцями або громадянами інших держав іноземного походження. Серед них було багато студентів та співробітників університетів.

Спершу Іран заперечив свою причетність до катастрофи, відразу заявивши про технічну несправність літака Boeing 737 2016 року випуску, що пройшов техобслуговування за день до вильоту.

Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами Корпусу вартових Ісламської революції Амір Алі Хаджізаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.

Перед цим про те, що Boeing був атакований ППО Ірану, заявляли президент США Дональд Трамп, канадський і британський прем'єр-міністри Джастін Трюдо і Борис Джонсон, генсек НАТО Єнс Столтенберг. У Тегерані цю версію відкидали, звинувачуючи США у "психологічній війні".

Детальніше про катастрофу і ситуацію на Близькому Сході читайте в матеріалі Сергія Немирича "Жвавий жах 2020" у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Авіакатастрофа в Ірані
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі