Уряд планує скоротити мережу ВНЗ

Поділитися
Уряд планує скоротити мережу ВНЗ У Міносвіти підрахували витрати на утримання 300 ВНЗ і коледжів © Прес-служба Кабміну України
За даними Міносвіти, кількість бажаючих отримувати вищу освіту з кожним роком зменшується.

Глава міністерства освіти Анна Новосад повідомила про намір скоротити кількість вищих навчальних закладів.

"У нас працює близько 300 вузів. Але контингент студентів маленький і до того ж стрімко падає останні десять років. Нам не потрібна така мережа. Тому треба рухатися в напрямку об'єднання і укрупнення університетів. Також треба оптимізувати на них витрати", - повідомила Новосад в інтерв'ю РБК-Україна.

Міністр вважає, що державне фінансування повинно здійснюватися "за результатами діяльності", а не після набору студентів.

Новосад додала, що на вищі навчальні заклади та коледжі держава витрачає близько 19 млрд грн щорічно.

"Проблема поганої освіти виходить з того, що в нинішній економічній моделі наші університети не мотивовані надавати кращу якість своїх послуг. Я узагальнюю. Є дуже різні кейси. А тому ми плануємо змінити механізм фінансування вищої освіти, який буде стимулювати не кількість, а якість. Що це означає? Нам потрібно відмовитися від ситуації, коли ми даємо університетам кількість грошей щодо кількості студентів, і перейти до ситуації, коли ми їх фінансуємо за результатами їх діяльності. Це допоможе прибрати мотивацію, коли закладу потрібно набрати якомога більше студентів та їх утримати, щоб отримати державне фінансування", – розповіла вона.

"Це не означає, що буде зменшено кількість грошей. Справа в тому, що фінансування стане ефективнішим", – пояснила міністр.

Раніше міністр освіти висловила думку про те, що в Україні більше вчителів, ніж потрібно на таку кількість учнів, яка є на сьогодні. В інтерв'ю "Радіо Свобода" на початку жовтня Новосад заявляла, що середня вартість підготовки одного учня становить 21 тис. грн, а в малокомплектних (школах - ред.) ця сума сягає 100 тис. грн. Втім, період, за який ця сума використовується, міністр не назвала.

Про зміни в системі оцінки знань у школах читайте в статті Оксани Онищенко "Не тільки драїти палубу, але і знати, куди пливе корабель" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі