В Мінкульті працюють над проектом закону про національні меншини

Поділитися
В Мінкульті працюють над проектом закону про національні меншини Закон про нацменшини може зачепити мовний закон © 0564
Цей проект може зачепити мовний закон.

Міністерство культури, молоді та спорту України веде роботу над проектом закону про національні меншини. Невідомо, коли проект закону подадуть до парламенту, але Україна не буде затягувати цей процес, повідомив віцепрем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба.

"Ухвалення цього закону передбачено законом України про функціонування української мови як державної. Наше Міністерство культури, молоді та спорту активно розробляє цей законопроект, і він пройде ще публічне обговорення, і вже після цього може бути поданий до парламенту", - сказав Кулеба.

Раніше Венеціанська комісія за підсумками розгляду закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" заявила, що влада України повинна домагатися балансу в мовній політику для того, щоб вона не стала джерелом міжетнічної напруженості в Україні. Зокрема, комісія "особливо рекомендувала" переглянути положення закону, що передбачають "диференційоване поводження з мовами корінних народів, мовами національних меншин, які є офіційними мовами ЄС, і мовами національних меншин, які не є офіційними мовами ЄС".

Цього досі не зроблено, в тому числі і в законі про державну мову, проте за словами Кулеби, Україна "залишається відданною своїм міжнародним зобов'язанням в сфері захисту національних меншин".

Нагадаємо, що мовний омбудсмен Тетяна Монахова зазначила, побажання Венеціанської комісії будуть прийняті до розгляду при створенні закону про нацменшини. Вона зауважила, що висновки та рекомендації "Венеціанки" є важливими, й комісія, зокрема, погодилася з правом України на популяризацію своєї державної мови.

Венеціанська комісія вважає, що закон про державну мову не може знайти баланс між зміцненням української та захистом мовних прав нацменшин. Щоб не допустити перетворення мовного питання в джерело міжетнічної напруженості в Україні, вкрай важливо домогтися відповідного балансу в мовній політиці, чого влада досі не зробила, йдеться у висновку.

Експерти також закликають Україну без затримок підготувати закон про меншини і розглянути можливість відкласти до прийняття цього закону виконання положень мовного закону, який вже набрав чинності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі