В Україні під приводами "догляду за лісом" незаконно вирубують цінні породи дерев

Поділитися
В Україні під приводами "догляду за лісом" незаконно вирубують цінні породи дерев У розвинених країнах мало не кожне цінне дерево знаходиться на обліку © РИА Новости
В Україні незаконно вирубується ліс і ніхто не знає, скільки саме. Видаються права на вирубку хворих дерев, а ріжуть здорові. Потім цінну деревину, списану як дрова, продають приватним фірмам.

В Україні "на потік" поставлено бізнес з незаконної вирубки та тіньової реалізації цінних порід дерев, стверджують екологи. За їх даними, відбуваються так звані "фарисейські вирубки", коли ліс винищується нібито законно, під приводами "догляду за лісом" і "санітарних вирубок".

Схема проста: призначається санітарна рубка для очищення від хворих або згорілих дерев, а потім вирізаються кращі дерева. Далі цю цінну деревину списують як дрова і продають приватним фірмам, які торгують якісною деревиною. Саме з цієї деревини роблять елітні меблі в європейських державах, розповів Радіо Свобода еколог Михайло Богомаз.

При таких умовах ніхто толком не знає, скільки лісу вирубується в Україні. Однак визначити обсяг тіньових вирубок можна, впевнений еколог Олег Листопад. За його словами, для цього треба звести баланс деревини: порахувати, скільки зрубали за офіційними документами і скільки продали на внутрішньому ринку та за кордон. Різниця між проданим і зрубаним і покаже, скільки лісу було вирубано незаконно.

Листопад підкреслив, що незаконні вирубки не слід плутати з самовільними.

"Підкреслюю, я не про самовільної рубки, тобто, коли приходять у ліс без документів і рубають там три ялинки, або коли бригада чорних дроворубів на двох машинах виїхала, нарубила і втекла. Я про те, коли рубають по одному і тому ж лісорубному квитку по кілька разів. Коли рубають ліс і пишуть, що якість його "третій сорт", а насправді це деревина вищого сорту. За стандартами "Грінпісу" та інших міжнародних організацій - це незаконні рубки. Це рубки за документами, які не потрапляють в одну статистику", - пояснив еколог.

Втім, Державне агентство лісового господарства стверджує, що з лісами в Україні все добре, вони активно ростуть і відсоток вирубки відповідає вимогам збереження лісового фонду. Згідно з даними на сайті відомства, загальна площа лісового фонду України становить 10,4 млн га, а лісистість території країни - майже 16%.

Однак контрольно-ревізійне управління, перевіряючи підприємства Державного агентства лісового господарства в попередні роки, знайшло порушень на мільйони гривень, в тому числі з продажу деревини за кордон.

Варто зазначити, що в таких розвинених країнах, як Швеція, Німеччина, Великобританія, кожне цінне дерево перебуває на обліку. Рішення про зрізанні таких дерев приймають спеціальні комісії, а затверджують місцеві громади. Середній рівень лісистості в Європі - 36%. !zn

Читайте також:

Складено список найбрудніших річок України

У Києві заради розширення Паркової дороги вирубають понад 200 дерев

Міністр екології вирішив подбати про навколишнє середовище і купити собі гібридне авто

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі