Велика кількість маніпуляцій щодо медреформи з'явилася "завдяки" МОЗ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Велика кількість маніпуляцій щодо медреформи з'явилася "завдяки" МОЗ Чіткого розуміння, чого пацієнтам, лікарям і лікарням чекати від наступного етапу реформи, немає досі © Андрій Товстиженко, DT.UA
Єдина проблема ситуації – провалена міністерством комунікаційна кампанія.

З 1 квітня має розпочатися другий етап медичної реформи в Україні, однак досі є мало розуміння, чого очікувати від нього пацієнтам, лікарням і лікарям. ЗМІ і соцмережі повняться суперечливими повідомленнями, а президент зібрав для оцінки медреформи спеціальну робочу комісію.

"Єдина проблема сьогоднішньої ситуації – провалена міністерством комунікаційна кампанія. Лікарі і пацієнти не розуміють, що відбувається. Натомість дуже багато маніпуляцій, починаючи з постів у соцмережах деяких мерів міст, в яких вони пишуть, що гроші закінчуються, і з 1 квітня нічого не буде, і завершуючи заявами про те, що тепер медицина для всіх буде платною", - наголосила в інтерв'ю ZN.UA директор директорату медичних послуг МОЗ Оксана Сухорукова.

У багатьох лікарнях країни лікарі зараз отримують листи-попередження про зміну умов оплати праці. Директорка пояснила: з реорганізацією закладів умови оплати праці дійсно змінюються.

Якщо раніше була тарифна сітка, і кожен лікар чітко знав, яка у нього категорія і на яку зарплату він може розраховувати, то тепер, коли заклад стає комунальним некомерційним підприємством і отримує плату за послугу, він працюватиме за штатним розписом та колективним договором.

"В колективному договорі прописується, яким чином здійснюватиметься оплата праці лікаря, базові ставки, премії і надбавки, інші соціальні гарантії. Всі базові права працівників захищаються Кодексом законів про працю. Тому умови оплати праці дійсно будуть змінені. Однак вимагати від лікарів персональні фінансові плани або ще щось, що не передбачено законодавством, - це фантазії головного лікаря", - додає вона.

Говорячи про загрози переведення лікарів на "мінімалку" та масового скорочення, Сухорукова наголосила, що держава не регулює зарплат, їх має регулювати заклад. Тож скільки отримуватимуть лікарі, залежить від правильності ведення закладом господарської діяльності.

"В успішних менеджерів, які правильно ведуть господарську діяльність закладу, правильно працюють з витратами і з доходами… немає мінімальних зарплат", - підсумувала директорка.

Докладніше про те, чого чекати від другого етапу мед реформи в Україні, читайте в інтерв'ю Оксани Сухорукової для "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі