Встав на шлях неправди: у ПЦУ відреагували на відкликання Філаретом підпису під рішенням Помісного Собору

Поділитися
Встав на шлях неправди: у ПЦУ відреагували на відкликання Філаретом підпису під рішенням Помісного Собору Колишній речник Філарета розповів, хто налаштовує його проти помісної церкви
Своїми заявами Філарет підтвердив, що в 2018 році він добровільно з усім Київським патріархатом став частиною помісної церкви.

Заява почесного патріарха Філарета про "відкликання підпису", що він поставив під постановою Помісного Собору УПЦ КП у грудні 2018 року, не матимуть жодних юридичних наслідків. Собором було прийнято рішення про ліквідацію Київського патріархату у зв'язку з створенням канонічної ПЦУ.

У Православній церкві України заяви Філарета розцінюють як свідчення того, що ієрарх "встав на шлях неправди, на якому немає благословення Божого".

"Усі його спроби протиставити свою волю соборній волі Церкви - знову і знову зазнають поразки", - написав архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря на своїй сторінці у Facebook в п'ятницю, 10 січня.

У коментарі до свого посту він зазначив, що на Філарета впливає група людей, яка "пов'язана з проросійськими силами і навіть не приховує цього".

Зоря підкреслив, що своєю заявою колишній предстоятель ліквідованої Української православної церкви Київського патріархату підтвердив включення патріархії до складу канонічної помісної церкви.

"Цим черговою заявою тільки знову їм самим підтверджується, що Постанову патріарх Філарет підписував. І всі учасники Собору і всі, хто бачив відеозапис, можуть засвідчити, що робив він це усвідомлено і добровільно. Більше того, неодноразово заявляючи про те, що він з послідовниками нібито "вийшов з ПЦУ", владика знову і знову підтверджує свою належність до ПЦУ, так і дійсність постанов Помісного Собору УПЦ КП і Об'єднавчого Собору 15.12.18, на основі яких він сам, разом зі всім Київським патріархатом, стали невід'ємною частиною Православної церкви України", - пояснив архієпископ.

"Адже як можна "вийти" - не увійшовши? А якщо увійшов на умовах, визначених зібрати і Статутом Церкви, а не власною уявою або мінливим настроєм", - додав він.

Євстратій Зоря підкреслив, що постанова Собору – це не договір, який можна розірвати. А спадщина і ім'я Київського патріархату належать ПЦУ і "не є приватною власністю одного ієрарха, якою він безуспішно прагне розпоряджатися на свій розсуд".

Нагадаємо, в грудні 2018 року відбувся об'єднавчий церковний Собор, на якому ліквідували УПЦ КП, створили ПЦУ та обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія, який на той момент був намісником предстоятеля УПЦ КП Філарета. Під час Собору до складу новоствореної церкви увійшли Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та окремі єпископи УПЦ Московського патріархату. Тоді ж Філарет підписав постанову про ліквідацію УПЦ КП.

Однак 14 травня 2019 почесний патріарх Філарет заявив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він сам залишається чинним патріархом.

У свою чергу на засіданні Синоду Православна церква України 24 травня висловила повну підтримку предстоятелю, митрополиту Епіфанію.

29 травня предстоятель ПЦУ видав указ, згідно з яким документи від імені релігійного об'єднання "Українська православна церква Київського патріархату", видані після 30 січня 2019 року, є недійсними. А згодом синод підпорядкував ПЦУ всі парафії та монастирі Київського патріархату.

Детальніше про "гру" Філарета читайте в статті Катерини Щоткіної "Святійші недуги" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі