Як на сім'ї українців вплине довгий карантин – розповідає експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Як на сім'ї українців вплине довгий карантин – розповідає експерт Багато сімей під час карантину розпадуться © Pixabay
Очікується збільшення випадків домашнього насильства.

Під час карантину, запровадженого через коронавірус, домашнє насильство обов'язково зросте з однієї простої причини – стресових ситуацій для сімей з'явилося набагато більше. Якщо раніше батьки проводили з дітьми годину в день, то зараз 18 годин, розповіла ZN.UA. експерт з прав дітей Людмила Волинець.

"Якісь сім'ї не витримають і розпадуться. Ми спостерігаємо, як зараз батьки активно шукають способи спільних дій з дитиною. За всіма дослідженнями, раніше спілкування з дитиною становила в середньому близько години на день. Тепер же раптом – 18 годин. І це відсутність можливості кудись з дітьми ходити. Природно, буде збільшуватися не тільки позитивне спілкування, але і негативний. Це закон замкнутого простору. І якщо в сім'ї раніше не було конфліктів, зараз вони можуть з'явитися. А якщо відносини в родині були конфліктними, то зараз це посилиться", - розповіла експерт.

За словами Волинець, до кінця цього року очікується мінімум 170 тисяч звернень в соціальні служби через домашнього насильства. Причому поліція не завжди зможе приїжджати на виклики.

"Основні сили Нацполиції кинуті на забезпечення карантинних заходів. Не секрет, що через завантаження сьогодні дуже часто не виїжджають на виклики лікарі. Приблизно така ж ситуація, думаю, і у поліцейських. Це об'єктивна реальність", - заявила Людмила Волинець.

Це ж підтверджує національний програмний директор "SOS Дитячі села - Україна" Дар'я Касьянова. За її словами люди зараз не застраховані від якихось складних ситуацій. У ситуації карантину, коли вся родина надовго замкнута в одному просторі, і не у всіх є можливість хоча б ненадовго розійтися по різних кімнатах, рівень агресії буде зростати.

"Як організація, що працює з сім'ями та дітьми, ми намагаємося зараз робити те, що можемо. Зараз, наскільки можливо, людям потрібно пояснювати, що це нормально, і підказувати, яким чином це можна мінімізувати. Тому ми запустили платформу з різними безкоштовними вебінарами – про те, як функціонує сім'я, чим зайняти себе і дітей, як знизити рівень агресії. Попит дуже великий, записалося багато людей з регіонів" - рас казала Дарина Касьянова.

Міністр соціальної політики Марина Лазебна, заявила про те, що місцева влада повинна забезпечити проведення заходів із захисту прав дітей в умовах карантину.

За оперативною інформацією місцевих органів виконавчої влади, 42 тис. вихованців 435 інтернатних установ системи освіти (з них 80 % – діти з особливими освітніми потребами), які перебували на цілодобовому утриманні внаслідок запровадження карантину в Україні, були повернуті в родини без визначення здатності кожній сім'ї забезпечити потреби дітей, насамперед їх безпеку.

Детальніше про захист прав дитини в Україні в умовах пандемії читайте в статті Алли Котляр "Їхати не на чому, бігти - нікому".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі