За спиною у Філарета стоять проросійські сили — Епіфаній

Поділитися
За спиною у Філарета стоять проросійські сили — Епіфаній © president.gov.ua
Епіфаній також нагадав про те, що проти нього проводили проплачені мітинги.

За спиною почесного патріарха Православної церкви України Філарета стоять проросійські сили, заявив предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній в інтерв'ю "Українській правді". За словами митрополита, Філарет цього навіть не усвідомлює.

"На жаль, за спиною почесного патріарха Філарета, я думаю, що він цього не усвідомлює, грають деякі проросійські сили. Були дослідження, можливо, ви бачили, де явно і відкрито люди Медведчука проводили проплачені мітинги проти мене", - зазначив Епіфаній.

Відповідаючи на уточнююче питання про те, чи став Філарет "рукою Кремля", предстоятель ПЦУ підкреслив, що можливо, почесний патріарх і сам цього не розуміє. Епіфаній також нагадав про проплачені проросійськими силами мітинги проти ПЦУ.

"Один із них на Софійській площі – зібрали один і той самий мітинг спочатку на підтримку "112 каналу", здається, а потім "на захист" Героя України патріарха Філарета. Тут реально видно, що є зовнішнє втручання у ці справи", - зазначив митрополит.

У той же час Епіфаній додав, що Філарет залишається в складі Православної церкви України, його місце на Синоді очікує на його повернення, але він самоізолювався в складі ПЦУ.

Раніше священний Синод Православної церкви України дозволив Філарету пожиттєво проводити служби у Володимирському соборі в Києві. Окрім того, почесному патріарху дали дозвіл на утворення релігійної організації у складі ПЦУ у формі місії. Також Філарету надали право пожиттєво проживати та використовувати для своєї діяльності комплекс будівель на вулиці Пушкінська, 36 у Києві.

Нагадаємо, в грудні 2018 року відбувся об'єднавчий церковний Собор, на якому ліквідували УПЦ КП, створили ПЦУ та обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія, який на той момент був намісником предстоятеля УПЦ КП Філарета. Під час Собору до складу новоствореної церкви увійшли Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та окремі єпископи УПЦ Московського патріархату. Тоді ж Філарет підписав постанову про ліквідацію УПЦ КП.

Однак 14 травня 2019 почесний патріарх Філарет заявив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він сам залишається чинним патріархом.

У свою чергу на засіданні Синоду Православна церква України 24 травня висловила повну підтримку предстоятелю, митрополиту Епіфанію.

29 травня предстоятель ПЦУ видав указ, згідно з яким документи від імені релігійного об'єднання "Українська православна церква Київського патріархату", видані після 30 січня 2019 року, є недійсними. А згодом синод підпорядкував ПЦУ всі парафії та монастирі Київського патріархату.

Детальніше про "гру" Філарета читайте в статті Катерини Щоткіної "Святійші недуги" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі