Законопроект про покарання за воєнні злочини ухвалили у першому читанні

Поділитися
Законопроект про покарання за воєнні злочини ухвалили у першому читанні Кабмін вніс проєкт закону на розгляд парламенту наприкінці 2018 року
Законопроект передбачає приведення положень кримінального законодавства України до максимальної відповідності нормам міжнародного кримінального права.

Депутати Верховної Ради сьогодні ухвалили в першому читанні законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права"(№9438). "За" проголосували 228 парламентарів.

Під час презентації законопроекту заступник міністра юстиції з питань євроінтеграції Сергій Петухов зазначив, що закон №9438 вводить в кримінальне законодавство України "розлоге і сучасне поняття воєнних злочинів, а також вперше вводить поняття злочинів проти людяності", передає "Укрінформ".

"Лише покарання за воєнні злочини дозволить нам забезпечити, щоб люди, які вчинили злочини проти наших людей на Сході, не уникли кримінальної відповідальності через сплив терміну давності притягнення до відповідальності", - сказав він.

За словами Петухова, після ухвалення закону люди, які вчинили воєнні злочини, не зможуть бути амністовані.

Нагадаємо, що 20 грудня 2018 року Кабмін вніс на розгляд парламенту проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права" (№9438).

Нині предметом міжнародного кримінального права є так звані основні злочини, кожен із яких належить до юрисдикції Міжнародного кримінального суду: геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини, агресія. Законопроект №9438 передбачає внесення змін до Кримінального кодексу України, які покликані встановити відповідальність за ці діяння у максимальній відповідності до міжнародного права, що втілюється, з одного боку, у "дружньому" законодавчому описі цих злочинів, а з іншого - у запровадженні положень, покликаних запобігати їх безкарності (незастосування строків давності, неможливість амністії або звільнення від кримінальної відповідальності).

Докладніше про необхідність синхронізації КК з нормами міжнародного кримінального права читайте у статті Костянтина Задої "На шляху до українського Нюрнберга" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі