50 тисяч співробітників General Motors почали страйк

Поділитися
50 тисяч співробітників General Motors почали страйк Робітники покинули свої фабрики опівночі
Уолл-стріт відреагувала на страйк різким падінням акцій компанії

У понеділок, 16 вересня, понад 49 000 членів профспілки автомобілістів оголосили страйк проти General Motors, в результаті чого понад 50 заводів і складів запасних частин зупинилися. Це перший страйк профспілки проти автовиробника № 1 у США за понад десятиліття.

Незабаром після півночі робітники покинули фабрики і сформували пікети. Протести пов'язані з новим чотирирічним контрактом. Голова профспілки в листі заявив, що страйк міг бути відвернений, якби роботодавці пішли назустріч робітникам відразу, а не роздумували до останнього, повідомляє AP.

Переговори в Детройті відновлені, але профспілка вважає, що домовилися тільки про два відсотки вимог.

Уолл-стріт відреагувала на страйк різким падінням акцій компанії: вони впали відразу на 4%.

Однією з вимог страйкуючих є рівна оплата праці.

"Це неправильно, коли ви працюєте поруч з кимось, виконуєте ту ж роботу, і вони заробляють набагато більше грошей, - сказав один з робітників. - Вони повинні бути такими ж, як я. У всіх є сім'ї, які треба підтримувати."

Згадали страйкуючі і про те, як в 2009 році робочі GM відмовилися від підвищення заробітної плати, щоб утримати нестримно банкрутуючу компанію.

"Тепер їх черга повернути нам гроші", - сказав він. "Це була обіцянка, яку вони дали", - сказав голова профспілки.

На переговорах залишилося необговореними багато важливих питань, включаючи підвищення заробітної плати, оплату нових співробітників, забезпечення роботою, розподіл прибутку та поводження з тимчасовими працівниками.

У неділю GM заявила, що пропонує підвищення заробітної плати та інвестиції в США на 7 млрд. дол. , в результаті чого буде створено 5400 нових посад, менша частина яких буде зайнята існуючими співробітниками. Компанія також заявила, що пропонує більш високу частку прибутку, "національну" вигоду для здоров'я і виплату 8000 доларів США кожному працівнику після ратифікації.

Автовиробник також запропонував відкрити завод з виробництва акумуляторів для електромобілів в Лордстауні, штат Огайо, де є величезний завод, який вже припинив виробництво автомобілів і буде закритий. За словами представника компанії, новий завод стане доповненням до пропозиції з виробництва електромобілів для компанії Workhorse.

Переговори тривають, страйк, швидше за все, буде продовжений, оскільки компанія ні відповіла на досить важливі пункти в угоді.

Читайте також: В Донбасі перевірили готовність чергових сил ППО - штаб ООС

У разі виходу "жорсткого" виходу Великої Британії з ЄС - без угоди, в Німеччині можуть втратити роботу до 100 тисяч людей. Про це йдеться в результатах дослідження економістів Інституту економічного аналізу імені Лейбніца в Галле і університету імені Мартіна Лютера Галле-Віттенберг.

Зокрема, у випадку "жорсткого" Brexit робочі місця можуть втратити близько 15 тисяч людей, зайнятих в автомобільній промисловості.

Найвище число безробітних може з'явитися в нижньосаксонському Вольфсбурзі і баварському Дингольфинге-Ландау, де розташовані заводи Volkswagen і BMW.

Brexit без угоди також може торкнутися співробітників таких великих компаній, як IBM і Siemens.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі