Ангела Меркель вперше побувала в Освенцімі і вшанувала пам'ять жертв нацизму

Поділитися
Ангела Меркель вперше побувала в Освенцімі і вшанувала пам'ять жертв нацизму Це перше відвідування цього концтабору Меркель за 14 років
Меркель бувала в багатьох меморіальних місцях Другої світової, але в Освенцім приїхала вперше

Ангела Меркель вперше за своє багаторічне перебування на посаді канцлера Німеччини відвідала меморіал Голокосту в Освенцімі-Біркенау і присягнулася боротися зі зростаючим расизмом і антисемітизмом у Німеччині і Європі. Меркель сказала, що злочини, вчинені на півдні Польщі, де у нацистів знаходився найбільший табір смерті, завжди будуть частиною німецької історії.

Про це повідомляє The Guardian.

"Ми повинні пам'ятати злочини, які були скоєні тут, і чітко називати їх", - сказала Меркель під час церемонії, на якій був присутній також прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

"Мені соромно за варварські злочини, вчинені тут німцями", - додала вона.

Перед своїм виступом Меркель і Моравецки здійснили поїздку по крематорію табору, де були спалені тіла жертв. Вони пройшли через залізні ворота табору з девізом "Arbeit macht frei" ("Праця звільняє тебе") і відвідали казарми.

Канцлер Німеччини також пообіцяла пожертвувати 60 млн. євро у фонд для збереження фізичних залишків місця казарм, сторожових веж і особистих речей загиблих, таких як взуття, окуляри та валізи.

З того часу, як Меркель стала канцлером у 2005 році, вона вшанувала пам'ять загиблих в інших нацистських концентраційних таборах і п'ять разів відвідувала ізраїльський музей Голокосту і меморіал Яд Вашем.

Міністерство закордонних справ Польщі назвало її візит "історичним" у знак визнання унікального статусу Освенціма у світовій колективної пам'яті. Міністерство також зазначило, що це був лише третій візит в табір чинного глави уряду Німеччини.

Гельмут Коль приїжджав туди двічі, у 1995 і 1989 роках. До нього Гельмут Шмідт був першим, хто відвідав його в 1977 році. Раніше Меркель відвідала Дахау - перший нацистський табір смерті - і Бухенвальд разом з колишнім президентом США Бараком Обамою.

Не було дано жодних офіційних пояснень того, чому вона вперше за 14 років перебування у влади відвідала найсумнозвісніший з нацистських таборів смерті. Але в Берліні поширені чутки про те, що вона прагнула зробити це напередодні можливого краху свого уряду, після неодноразових погроз з боку нового керівництва її молодшого партнера по коаліції соціал-демократів вийти з уряду.

Зростання кількості антисемітських нападів у Німеччині змусило її зайняти символічну позицію, особливо після жорстокого нападу на синагогу в центральному місті Галле два місяці тому, коли дві людини були вбиті. Зловмисник стверджує, що він керувався антисемітськими мотивами.

Йозеф Шустер, президент Центральної ради євреїв у Німеччині, який супроводжує Меркель, разом із Романі Роуз, головою Центральної ради німецьких сінті та рома, сказав, що вітає її візит, назвавши його "важливим сигналом на час повороту праворуч "в Німеччині.

Немає іншого меморіалу, який би так чітко висвітлював події Голокосту, крім Освенціма", - сказав він. Роуз сказала, що навіть через 75 років після його звільнення "колишній нацистський табір смерті і масове промислове вбивство, яке сталося там, досі змушують відвідувачів здригатися".

Шустер неодноразово попереджав про небезпеку "Альтернативної Німеччини", провідної опозиції в Бундестазі, одна з підставних осіб якої, Бьйорн Гьоке, закликав німців зробити "поворот на 180 градусів" в тому, як вони сприймають свою провину в Голокості. і назвав Меморіал Голокосту в Берліні "пам'ятником ганьби".

Величезне зростання числа відвідувачів, що збільшилося з приблизно 1 млн. п'ять років тому до 2,15 млн. в минулому році, являє собою особливу проблему, заявив директор меморіалу Петро Цивіньскі газеті Frankfurter Allgemeine, заявивши, що відвідувачі часто намагалися забрати додому предмети з колишнього табору смерті в якості сувенірів.

Під час окупації Польщі під час другої світової війни нацистські сили вбили близько 1,1 мільйона чоловік в комплексі Аушвіц-Біркенау. Більшість жертв були євреями, яких перевозили з усієї Європи, щоб убити в газових камерах. Там також були вбиті десятки тисяч інших людей, в тому числі поляки, радянські військовополонені і цигани. Табір був звільнений радянською армією 27 січня 1945 року.

Нацистський концтабір "Аушвіц-Біркенау" звільнили війська 1-го Українського фронту Червоної Армії, нагадав в 2015 році тодішній президент Польщі Броніслав Коморовський.

"Сімдесят років тому Освенцім був звільнений військами 60-ї армії 1-го Українського фронту", - сказав він, виступаючи в ході головної церемонії, приуроченої до 70-річчя звільнення Освенціма.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі