Британську розвідку попередили про втручання РФ у справи країни — CNN

Поділитися
Британську розвідку попередили про втручання РФ у справи країни — CNN © DT.UA
Голова комітету Домінік Грів звинуватив прем'єр-міністра Бориса Джонсона в тому, що він затримує публікацію документа. Опозиційні політики звинуватили уряд у приховуванні звіту.

Уряд прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона знаходиться під сильним тиском з приводу спеціальної парламентської доповіді про можливі незаконні дії Росії в країні. Членам міжпартійного комітету з розвідки і безпеки (ISC) повідомили, що в Москві було створено "мережу дружніх британських дипломатів, юристів, парламентарів та інших впливових осіб з усього політичного спектру", пише CNN.

Одине з джерел назвав це як "потенційно найбільш значну загроза для інституцій і способу життя Великої Британії".

Неопублікований остаточний звіт комітету щодо втручання РФ у британську політику, названий просто "Росія", опинився в центрі скандалу у країні. Голова комітету Домінік Грів звинуватив прем'єр-міністра Бориса Джонсона в тому, що він затримує публікацію документа. Опозиційні політики звинуватили уряд у приховуванні звіту.

ISC, який здійснює нагляд за британськими спецслужбами і службами безпеки, завершив розслідування у березні. Його звіт був представлений на Даунінг-стріт для схвалення 17 жовтня після тривалого періоду узгодження зі службами безпеки.

Джерела повідомили CNN, що звіт містить майже повністю відредаговане додаток.

Грів, колишній генеральний прокурор, який більше не є членом правлячої консервативної партії, заявив у вівторок в палаті громад, що для Даунінг-стріт було звичайною практикою стверджувати публікації ISC протягом 10 днів. За його словами, звіт не може бути опублікований протягом декількох місяців, оскільки звіти ISC можуть бути опубліковані тільки тоді, коли засідає парламент і створюється комітет.

Адміністрація прем'єра неодноразово заперечувала, що нездатність опублікувати звіт до виборів була політично вмотивованою. Міністр закордонних справ Крістофер Пінчер заявив, що для підлеглих Джонсона звичайна справа піддавати звіти ISC додатковим перевіркам, перш ніж вони будуть опубліковані.

Варто відзначити, що зміст звіту ISC залишалося в таємниці. Але CNN отримали письмові свідчення від двох свідків комітету.

Серед запрошених для дачі свідчень були Крістофер Стіл, колишній британський шпигун, який стоїть за досьє "Трамп-Росія", і Білл Браудер, засновник і генеральний директор Hermitage Capital Management і ревний критик президента Росії Володимира Путіна.

Так, один свідок сказав, що "політичні міркування, здається, переважують інтереси національної безпеки" Великобританії.

Свідки розповіли комітету, що російські агенти націлювалися на дослідницькі посади у Палаті громад, отримали британське громадянство, щоб спрямовувати гроші політичним партіям, і наймали фірми по зв'язках з громадськістю для очищення репутації.

Браудер надав комітету список британських громадян, які, як він стверджував, діяли від імені тисяч підставних компаній, які використовуються для відмивання російських грошових коштів, пов'язаних з мережею організованої злочинності.

У письмових доказах, представлених комітету, Браудер стверджує, що Путін використовував доходи від незаконного вилучення активів і гроші з корумпованих джерел, щоб створити "мережу" впливових британських діячів з хорошими зв'язками, що дозволяють Кремлю "проникати" британське суспільство.

Американське видання звернувся до Кремля за коментарями.

4 листопада, британська опозиційна Лейбористська партія, а саме Тіньовий міністр закордонних справ Великобританії Емілі Торнберрі звернулася до уряду з питанням про зв'язки з РФ старшого радника прем'єр-міністра Бориса Джонсона Домініка Каммінгса, а також зацікавилася обставинами прийому на роботу.

причиною звернення лейбористів стала отримана від неназваного джерела інформація про те, що минула діяльність "правої руки" Джонсона в Росії викликає "серйозну стурбованість". Копія листа була спрямована також раднику прем'єр-міністра з національної безпеки Марку Седвиллу та голові британської служби контррозвідки МІ-5 і зовнішньої розвідки МІ-6.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі