Бундестаг не зміг проголосувати за поправки щодо "Північного потоку-2"

Поділитися
Бундестаг не зміг проголосувати за поправки щодо "Північного потоку-2" © 24 канал
Наступне засідання призначено на 8 листопада.

Німецька законодавчий орган Бундестаг не зміг проголосувати за внесення поправок, які могли дозволили газопроводу "Північний потік-2" обійти газову директиву Європейського Союзу. Законодавцям не вистачило кворуму, пише "Укрінформ".

Оскільки для кворуму необхідно було 355 голосів, проте змогли зібрати лише 133.

Тому голова закрив засідання. Наступне відбудеться 8 листопада о 9 ранку.

Така ситуація виникла після наполягань фракції "Альтернатива для Німеччини" на поіменному голосуванні. Хоча до цього президія вважала, що кворуму достатньо. І на підставі того, що "за" висловилися християнські демократи, соціал-демократи і вільні демократи, а АПН разом з зеленими – "проти", схилився до того, що рішення можна вважати прийнятим.

В результаті імплементації газової директиви ЄС "Газпром" не зможе володіти газопроводом і одночасно продавати газ, який надходить по цій трубі. Однак Бундестаг може проголосувати за те, щоб вивести "Північний потік-2" з-під дії директиви, що буде явним порушенням цього документа.

Таким чином, німецькі законодавці можуть дозволити "Газпрому" залишитися монополістом.

Повідомлялося, що польський євродепутат Яцек Саріуш-Вольський вважає, що газопровід "Північний потік-2" буде побудований і його будівництво можна лише сповільнити.

30 жовтня Данія дозволила будівництво "Північного потоку-2". Газопровід пройде на Південний Схід від острова Борнхольм. Данія була останньою європейською державою, яка блокувала будівництво газопроводу в своїх територіальних водах.

15 квітня Рада Європейського Союзу затвердив європейську газову директиву з урахуванням внесених поправок, в перспективі охоплює "Північний потік-2".

Директива поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять у блок. Так, частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн, прокладені по території Євросоюзу (у т. ч. внутрішніх вод), повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів.

Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" повинна бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Морський газопровід "Північний потік 2" потужністю 55 млрд куб. м на рік повинен пройти від компресорної станції "Слов'янська" в Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".

Детальніше про рішення по "Північному потоку-2" читайте у статті Сергія Корсунського "Німеччина зосереджується" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі