Держдеп США оголосив 5 китайських ЗМІ "закордонними представництвами" – Fox News

Поділитися
Держдеп США оголосив 5 китайських ЗМІ "закордонними представництвами" – Fox News © economist.com
Ці видання були в розробці з грудня, повідомив один з високопосадовців.

Державний департамент США визначив п'ять китайських ЗМІ як "закордонні представництва", назвавши їх, по суті, підтримуваними державою пропагандистськими виданнями та агентами Комуністичної партії Китаю. Представники Держдепартаменту заявили, що вони були змушені це зробити після неодноразових прикладів того, якою, значною мірою, "функцією держави" стали ці новинні ресурси. Це рішення набирає чинності негайно, заявив один з високопосадовців міністерства, за повідомленням Fox News.

Ось американські відділення п'яти китайських ЗМІ, які були названі "закордонними представництвами":

- Xinhua News Agency

- China Global Television Network

- China Radio International

- China Daily Distribution Corporation

- Hai Tian Development USA.

Державний департамент здійснив ці дії у зміні статусу п'яти китайських ЗМІ, керуючись Законом про закордонні представництва, згідно з документами, отриманими Fox News. Ці видання були в розробці з грудня, повідомив один з високопосадовців.

Представники агентства не переймаються тим, як реагуватиме Пекін на їхні дії.

"Ці дії давно назріли. Протягом багатьох років ці так звані засоби масової інформації були рупором Комуністичної партії Китаю, а їхні китайські представництва стають все більш агресивними", - розповів державний секретар Майк Помпео виданню Axios.

Зважаючи на це визначення, китайські медіакомпанії повинні будуть повідомити Управління закордонних представництв про своїх працівників у США та будь-які інші зміни у своєму штаті, а також про їхнє поточне володіння нерухомим майном в США.

Крім того, для отримання нових об'єктів власності, включаючи оренду, знадобиться попереднє схвалення.

"Організації, позначені як закордонні представництва, повинні дотримуватися певних адміністративних вимог, які також застосовуються до іноземних посольств та консульств у США", згідно з документами Державного департаменту. "Тепер вони повинні повідомляти Державний департамент про свої кадрові призначення, а також про нерухомість у їхній власності", як і будь-яка країна стосовно свого дипломатичного штату.

Раніше шпигуни переважно використовували дипломатичне прикриття, щоб приховати свою присутність за кордоном, пише видання.

Нова класифікація Державного департаменту має на меті висвітлити "посилення" діяльності китайських урядових ЗМІ у Сполучених Штатах. Комуністична партія Китаю завжди мала забагато контролю над своїми державними інформаційними агенціями і цей контроль "посилився в останні роки". За словами посадовця Держдепартаменту, уряд Китаю "розширив" свої операції з закордонними ЗМІ.

"Ці п'ять новопризначених організацій не є незалежними новинними організаціями - вони фактично контролюються [Китайською Народною Республікою]", - йдеться в одному з документів.

"Усі ці п'ять суб'єктів відповідають визначенню закордонного представництва, згідно із Законом про закордонні представництва. Це означає, що вони "фактично належать або фактично контролюються" іноземним урядом", в цьому випадку комуністичним урядом Китаю, згідно з документами Держдепу.

Перебуваючи на Мюнхенській конференції з безпеки міністр оборони США Марк Еспер назвав Китай, а не Росію, "головною турботою Пентагону", у своїй промові минулої суботи.

"Важливо, щоб ми - як міжнародна спільнота - прокинулися перед викликами, що виникають в результаті маніпуляцій Китаю ... шукаючи переваги будь-якими способами та будь-якою ціною", - сказав Еспер у підготовленому виступі.

Міністр оборони повторив, що адміністрація Трампа не шукає конфлікту з Китаєм. Хоча нещодавно біля берегів Тайваню проплив ракетний крейсер військово-морського флоту США, а американські бомбардувальники В-52 здійснили політ над островом.

Державний департамент не вперше визначає засоби масової інформації як "закордонні представництва". Востаннє це сталося в 2010 році з В'єтнамським новинним агентством, а в 1987 році Державний департамент застосував цю класифікацію до інформаційних агентств колишнього Радянського Союзу.

Адміністрація Трампа застосовує все більш жорсткий підхід у відносинах з Пекіном.

Минулого тижня Міністерство юстиції США звинуватило чотирьох членів китайської армії у крадіжці даних у 145 мільйонів американців під час хакерської атаки на компанію Equifax, що займається кредитною звітністю, яка відбулася у 2017 році.

На Капітолійському пагорбі як депутати-республіканці, так і демократи, зазначає видання, все частіше згадують Китай у своїх публічних заявах, щоб висвітлити його діяльність. Спікер Палати представників Ненсі Пелосі, яка є представником Демократичної партії, заявила в неділю, що прийняття рішення щодо використання обладнання для запуску мереж 5G, виробленого китайським технологічним гігантом Huawei, буде "вибором авторитаризму проти демократії".

В недільному інтерв'ю для Sunday Morning Futures, яке виходить на Fox News, сенатор-республіканець Том Коттон звинуватив Китай у непрозорості щодо джерел спалаху коронавірусу. "Ми не знаємо, де це виникло, і нам доведеться дійти до цього", - сказав Коттон. "Ми також знаємо, що в декількох милях від цього продовольчого ринку є єдина в Китаї суперлабораторія 4 рівня біобезпеки, яка вивчає інфекційні захворювання людини".

Коли сенатора Арканзасу звинуватили у поширенні теорії змови, яка натякає на те, що коронавірус - це китайська біологічна зброя, Коттон дещо пом'якшив свої висловлювання у серії твітів, заявивши, що ця теорія є лише однією із багатьох гіпотез про походження коронавірусу в Китаї.

Незважаючи на гострий тон у Вашингтоні, адміністрація Трампа уклала мир з Китаєм хоча б в одній області: торговій. Минулого місяця президент Трамп заявив про часткове перемир'я з Пекіном, підписавши "Фазу 1" торгової угоди з Китаєм.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі