Федеральний суд США планує оприлюднити документи про блокування військової допомоги для України

Поділитися
Федеральний суд США планує оприлюднити документи про блокування військової допомоги для України
Ці документи вимагають з тією метою, щоб проінформувати суспільство про питання, які викликають надзвичайний національний інтерес.

У понеділок, 25 листопада, Федеральний суд США прийняв рішення, яке задовольняє позов медіа-організації "Центр за чесність в суспільстві" щодо оприлюднення документів Пентагону і Білого дому про припинення військової допомоги Україні, повідомляє The Hill.

"Федеральна суддя в понеділок розпорядилася, щоб Міністерство оборони США та Адміністративно-бюджетне управління передали медіа-організації звіти про припинення адміністрацією Трампа військової допомоги Україні", - наголошується в повідомленні.

При цьому уточнюється, що мова йде про розпорядження окружного судді Вашингтона Коллін Коллар-Котеллі. Суддя вимагає передати документи "Центру за чесність в суспільстві" після того, як ця медіа-організація звернулася з запитом до суду на підставі Закону про свободу інформації.

"Запитані документи потрібні з тією метою, щоб проінформувати суспільство про питання, які викликають надзвичайний національний інтерес", - зазначила Коллар-Котеллі.

У своєму рішенні суддя також зазначила, що зміст запиту "тісно пов'язаний з питаннями про те, затримувала адміністрація Трампа виплати Україні з метою тиску на уряд цієї країни з вимогою ініціювати розслідування проти Байденов.

Варто відзначити, що заступник помічника міністра оборони США Лора Купер під час доповіді на чергових публічних слуханнях по справі імпічменту президента США заявила про те, що українська сторона знала про затримці військової допомоги від США під час телефонної розмови Володимира Зеленського та Дональда Трампа 25 липня.

За її словами, Київ був стурбований фактом затримки військової допомоги з самого початку.

Купер наголосила, що 25 липня вона отримала електронні листи про те, що і посольство України у Вашингтоні, і Комітет Палати представників США у закордонних справах просять про військову допомогу.

Напередодні зазначалося, що більше ніж 35 млн доларів з майже 400 млн доларів, які виділили в США на військову допомогу, не надійшли до України. Натомість, згідно з документом, оборонне фінансування України залишається на рахунках у США.

Раніше Трамп заявив, що Зеленський навіть не підозрював про блокування військової допомоги Україні. За словами глави Білого дому, Україна отримала гроші "без будь-яких умов", а на Зеленського і Пристайко ніякого тиску не чинили.

Зазначимо, що публічні слухання у справі про імпічмент почалися 13 листопада в нижній палаті Конгресу США. Першими свідчення давали тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент, який курирує адміністративну політику в блоці східноєвропейських країн, включаючи Україну.

15 листопада свідчення на публічних слуханнях у Конгресі давала колишня пані посол США в Україні Марі Йованович.

Докладніше читайте в статті Олександра Хари "Імпічмент. Майже офіційно" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі