Головна проблема відносин Росії з сусідами криється в питанні суверенітету - RFERL

Поділитися
Головна проблема відносин Росії з сусідами криється в питанні суверенітету - RFERL Росія говорить, що розміщувати "Іскандери" в Калінінграді - її суверенне право, але при цьому погрожує іншим країнам, які переозброюються. © voenchel.ru
Москва робить гучні заяви про свої права, але відмовляє в суверенітеті іншим.

Сусідам Росії нібито не варто цікавитися тим, де Москва розгортає свою ядерну зброю. Приміром, ракети "Іскандер" в Калінінграді не повинні тривожити Литву.

Чому? Тому що, як сказав прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков, Росія має суверенне право переміщувати свою зброю на своїй території.

Про це в своїй статті пише оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор, додаючи, що технічно Пєсков має рацію. Але через розгортання ракет "Іскандер" Захід звинувачує Росію у порушенні угоди про ліквідацію ракет малої і середньої дальності. Втім, це інша проблема.

Пєсков наголошує на російському суверенітеті розгортати озброєння на своїй території якраз тоді, коли Москва протестує проти поставок протитанкових ракет Javelin Грузії. Російській стороні також не сподобалася система протиповітряної оборони Франції, а також участь Парижа в американській "Програмі оборонної готовності".

Москва також гучно протестувала проти розміщення бойових груп НАТО в країнах Балтії і Польщі. І, звісно, Росія зробила все, що було в її силах, щоб не дозволити Україні, Грузії і Молдові підписати угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Але за логікою Пєскова, Кремль повинен ставитися до всіх цих речей, які йому неподобаються, як до суверенного вибору українців, грузинів, молдован, естонців, литовців і латвійців. Але, звісно ж, він цього не робить.

На думку Вітмора, саме це і лежить в ядрі всіх проблем між Росією і її сусідами. Москва наполягає на власному суверенітеті і відмовляє в ньому іншим.

Раніше генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявляв про те, що розміщення поблизу кордонів НАТО російських ракет, здатних нести ядерну зброю, турбує союзників по Альянсу, проте вони продовжують проводити власну політику з'єднання політичного діалогу та забезпечення сильної оборони.

Нагадаємо, в жовтні минулого року Росія відправила в Калінінград ракети з ядерними боєголовками.

Джерело Reuters вважає, що розміщення Росією ракет може носити й "нешкідливий характер" (в рамках навчань, як це було у 2014 році), а може бути і політичним жестом, щоб продемонструвати НАТО свою силу.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі