Комісія Україна-НАТО обговорила ситуацію в Криму і Донбасі

Поділитися
Комісія Україна-НАТО обговорила ситуацію в Криму і Донбасі Комісія обговорювала проблеми з постачанням води і продовольства в Донбас та порушенням прав людини в Криму
Комісія була проведена на рівні послів - Угорщина все ще блокує більш високі ступені переговорів.

Комісія Україна-НАТО на рівні послів у Брюсселі у середу, 17 жовтня, обговорила конфлікт на території Донбасу, де особливу увагу приділили обговоренню гуманітарного аспекту, і ситуацію з правами людини в окупованому Криму, повідомляє Deutsche Welle з посиланням на джерела в НАТО.

"Держави-члени НАТО висловили стурбованість гуманітарною ситуацією в зоні конфлікту та порушеннями прав людини в Криму", - повідомив в бесіді з виданням посадовець Альянсу.

У засіданні також брав участь міністр з питань тимчасово окупованих територій України Вадим Черниш. За підсумками засідання Черниш заявив, що Київ "максимально спростив порядок перетину гуманітарних вантажів на окуповані території, це стосується ліків, що повинні оперативно і безперебійно потрапляти до хворих, харчових продуктів, будівельних матеріалів та реагентів для очищення води".

Також Черниш запевнив, що забезпечення питною водою населення у непідконтрольних уряду районах Донбасу є "пріоритетом" для української держави.

В НАТО, в свою чергу, відзначили важливість повної імплементації Мінських домовленостей і запевнили, що продовжують підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України.

Також, за непідтвердженими даними, на комісії йшла розмова щодо позиції Угорщини в контексті відносин України та Північноатлантичного Альянсу.

Нагадаємо, що міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Угорщина не буде підтримувати відносини між Україною та НАТО, поки Українська держава не виконає рекомендації Венеціанської комісії в частині закону "Про освіту".

Раніше Сіярто заявив, що Будапешт продовжить блокувати всі зусилля України щодо взаємодії з НАТО, незважаючи на міжнародний тиск на країну. За його словами, цей тиск є несправедливим з огляду на те, що Україна "несе відповідальність за ситуацію, що склалась". У той же час він пообіцяв скасувати вето, якщо Київ "відновить права угорців".

При цьому непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, почала дратувати членів НАТО. Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не лише для України, але й для країн альянсу.

Відзначимо, що в Вашингтоні і Брюсселі знайшли спосіб, як обійти вето Будапешта, проте на Банковій ще думають, чи варто погоджуватися. Детальніше читайте в матеріалі Володимира Кравченка "Чи доведе" мову "до Брюсселя?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі