Лідери ЄС вступають в жорстку боротьбу за розподіл європейського бюджету

Поділитися
Лідери ЄС вступають в жорстку боротьбу за розподіл європейського бюджету © Обозреватель
На саміті щодо довгострокового бюджету ЄС очікуються гарячі суперечки.

Позачерговий саміт щодо довгострокового бюджету Європейського Союзу, де приймуть семирічний план витрат, розпочнеться вже завтра, 20 лютого. Європейські лідери готуються до активної роботи впродовж декількох днів, але найімовірнішим результатом цього саміту залишається невдача, передає Bloomberg.

Бюджет на трильйон євро є наріжним каменем політики ЄС, яка дозволяє фермерам конкурувати проти імпорту з країн, що розвиваються, допомагає бідним країнам наздоганяти багатих та підтримує проекти, які об'єднують союз разом. В той же час, бюджет виступав "громовідвідом" напруги між країнами. Останні три роки завдяки Brexit європейські країни були незвично згуртованими. Та після виходу Великобританії із союзу, напруга значно зросла - без країни у європейському бюджеті залишилась діра приблизно в 60 мільярдів євро.

Як пише Bloomberg, на засіданні міністрів з питань європейських справ напів-жартома зазначили, що цивілізаційні рамки в ЄС зруйнувались, коли всі почали нападати одне на одного.

Зараз в пріоритеті витрати ЄС зміна клімату та міграція з одного боку. та підтримка сільського господарства та регіонального розвитку з іншого. Союз розбився на два табори: тих, хто готовий до нових витрат та тих, кому зміни в бюджеті "не по кишені".

Північний блок ЄС заявив, що заданий фінансовий рівень є надто високим, занадто багато було виділено для допомоги. Бідніші країни сказали, що грошей не вистачає та вимагають, щоб багатші країни-союзники покривали бюджетну дію ЄС "Друзі згуртованості" (Friends of Cohesion).Північні країни відчувають свою перевагу, адже плани витрат будуть заморожені, якщо до кінця року не буде угоди, що ще більше зашкодить іншим учасникам союзу.

Два найбільші учасники саміту, Франція та Німеччина, стали на чолі обох таборів. Німеччина голосує за компромісне рішення та обмеження витрат. В той час Франція вимагає ЄС бути амбітнішими.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив у Мюнхені, що "боротьба за копійки є ознакою нездатності ЄС вирішити серйозні загрози, такі як технологічна майстерність Китаю та нестабільність на кордонах від України до Сирії та Лівії".

Результат саміту буде критичним сигналом щодо того, чи готова Європа витрачати більш колективно на досягнення своїх цілей, надавати пріоритет інноваціям, а не традиційним галузям промисловості та чи готова вона володіти своєю фінансовою силою, щоб змусити такі країни-члени, як Угорщина та Польща поважати верховенство права.

Раніше лідери ЄС зустрілись на Мюнхенській конференції з безпеки. Цьогорічна конференція показала, що рівень розриву між США та європейськими країнами досягнув критичної межі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі