Німецькі екологи через суд домагаються заборони на будівництво "Північного потоку-2"

Поділитися
Німецькі екологи через суд домагаються заборони на будівництво "Північного потоку-2" Екологи вважають, що трубопровід становитиме небезпеку для багатьох морських тварин © Газпром
У компанії, що займається будівництвом газопроводу, не вважають позов загрозою для реалізації проекту.

Екологічне об'єднання Nabu через суд оскаржує рішення про дозвіл на будівництво і експлуатацію газопроводу "Північний потік-2" в Німеччині, повідомляє DW.

Природоохоронці подали позов до Вищого адміністративного суду землі Мекленбург проти гірського управління німецького міста Штральзунд, що дозволило компанії Nord Stream 2 будівництво трубопроводу в територіальних водах ФРН, початок якого запланований на травень.

"Ми бачимо кричущі порушення в методах дослідження і сумніваємося, що газопровід не викличе серйозних наслідків для морського середовища", - пояснив експерт Nabu Кім Детлофф та додав, що дозвіл на будівництво "Північного потоку-2" було видано "на основі застарілих уявлень".

У Nabu також сумніваються, що проект задовольняє вимогам незалежної процедури видачі дозволу, оскільки значна частина даних моніторингу щодо можливого впливу на навколишнє середовище була відсутня.

Об'єднання також вказує на те, що в територіальних водах Німеччини трубопровід повністю буде проходити через морські природоохоронні зони. Це становить небезпеку для життя багатьох морських тварин. Позов Nabu підтримує і німецьке відділення Всесвітнього фонду дикої природи (WWF).

Зі свого боку, у компанії Nord Stream 2 не вважають, що позов може загрожувати реалізації проекту.

Там зазначають, що в процесі його затвердження компанія довела, що трубопровід необхідний, аби частково знизити перебої в поставках до Європи, які можуть виникнути в майбутньому. У свою чергу, це допоможе підвищити енергетичну безпеку країн ЄС.

Раніше повідомлялося про те, що німецька Мекленбург-Передня Померанія дала згоду на будівництво ділянки газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря.

"Газпром", творець проекту "Північний потік-2", заявив про намір розпочати будівництво вже навесні 2018 року. Проти будівництва виступають Україна, Польша, США, країни Балтії, Данія, а також ще кілька країн ЄС. У Європейській комісії триває обговорення проекту.

Система "Північний потік-2" складається з двох паралельних гілок трубопроводу, пропускною здатністю близько 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте у статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі