"Північний потік-2" майже досяг територіальних вод Данії – ЗМІ

Поділитися
"Північний потік-2" майже досяг територіальних вод Данії – ЗМІ Російський газопровід вже біля вод Данії – чи надасть Копенгаген дозвіл? © gazeta.ru
Створений для будівництва "Північного потоку-2" консорціум все ще сподівається отримати від Данії дозвіл.

Корабель-трубовкладчик Solitaire, який веде прокладку труб газопроводу "Північний потік-2" дном Балтійського моря, вже у наступному місяці підійде до морського кордону із Данією, яка так і не надала "Газпрому" та його європейським партнерам дозволу на ведення робіт у своїх водах, 16 вересня повідомляє інформаційне агентство Reuters.

"Зараз ми рухаємося у напрямку данськогої кордону, а потім розраховуємо на продовження проекту від данського кордону до Німеччини", – заявив капітан корабля.

Створений для будівництва "Північного потоку-2" консорціум все ще сподівається отримати від Данії дозвіл – як заявив представник "Північного потоку-2" Ульріх Ліссек, у діалозі з Енергетичним агентством Данії "серйозних ризиків або проблем не виникло".

Втім, зазначає агентство, будь-яка затримка у будівництві газопроводу довжиною у 1230 км створить невизначеність для компаній-партнерів проекту: німецьких Uniper і Wintershall, англо-нідерландської Shell, австрійської OMV і французької Engie.

Труба "Північного потоку-2" повинна була пройти на півдні від острова Борнхольм, що належить Данії – цей маршрут вважався основним, проте компанія заявила, що має ще два альтернативних варіанти маршруту – північний захід і південний схід від Борнхольма. Ці маршрути передбачають прокладання труб через міжнародні води, таким чином, Nord Stream 2 AG більше не залежить від дозволу міністерства закордонних справ Данії.

Nord Stream 2 AG тричі подавала Данії заявки на прокладання "Північного потоку-2" через її територіальні води – у квітні 2017 року, в серпні 2018 року і в березні 2019 року. Усі три заявки датський МЗС відхилив.

Нагадаємо, що проти будівництва "Північного потоку-2" зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії і Польщі та Естонії. Про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Морський газопровід "Північний потік 2" потужністю 55 млрд куб. м на рік повинен пройти від компресорної станції "Слов'янська" в Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік 2" є "Газпром". В будівельний консорціум входять французька Engie, австрійський OMV, британо-нідерландська Royal Dutch Shell, німецькі Uniper і Wintershall.

Глава "Газпрому" Олексій Міллер 4 жовтня 2018 року заявив, що "Газпром" готовий почати постачання газу по "Північному потоку 2" з 1 січня 2020 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі