Путін збирає трофеї по всіх фронтах — The Wall Street Journal

Поділитися
Путін збирає трофеї по всіх фронтах — The Wall Street Journal
В роки холодної війни глава РФ навчився за допомогою дезінформації та пропаганди грати на слабких сторонах західних демократичних країн, використовуючи їх у своїх цілях. Путін "успішно посіяв розбрат" в політичній системі США, Близькому Сході і НАТО.

Зараз президент РФ Володимир Путін збирає трофеї відразу з кількох фронтів. За цей рік глава Кремля зміг досягти своєї мети і посіяв розбрат в політичній системі США, пише журналіст Герольд Сеиб для The Wall Street Journal.

На думку автора, цей рік був досить вдалим для президента Росії Володимира Путіна, і стає ще краще.

У статті зазначатися, що спочатку його агенти втрутилися у вибори 2016 року. Тепер вони можуть розслабитися і спостерігати, як їхні спроби відвернути підозру від Москви і перекласти провину на українську сторону приносять плоди у вигляді запеклих дебатів у США, які ще більше віддаляють сили прихильників і супротивників Трампа один від одного.

Фіона Хілл, яка донедавна вважалася головним експертом по Росії в штаті Ради національної безпеки президента Трампа, у своїх свідченнях під час слухань у палаті представників, що проходили в рамках процедури імпічменту, так підсумувала успіхи РФ на цьому фронті: "Вплив успішної кампанії, проведеної російськими в 2016 році, сьогодні як і раніше, очевидно. Наша країна розривається на частини. Істина ставиться під сумнів. Дискредитується наша високопрофесійна та експертна кар'єрна дипломатична служба", - розповіла вона на відкритих слуханнях у Конгресі.

Автор відзначає, що Путін "настільки впевнений у своєму успіху", що навіть "публічно зловтішається" з цього приводу. На економічному форумі в Москві минулого тижня, він виступив з наступним заяву: "Слава богу, нас тепер вже ніхто не звинувачує, що ми втручаємося у вибори в Сполучених Штатах, тепер Україну звинувачують".
При цьому на початку грудня президент України Володимир Зеленський проведе свою першу зустріч з Путіним. Український лідер розуміє, що з-за внутрішніх політичних битв у США підтримка України з боку Америки цілком може бути припинена, тому йому доводиться вступати у складні переговори з Москвою, пояснює автор.

У статті йдеться, що ці успіхи на американському фронті лише початок списку тенденцій, що сприяють успіху Путіна. Зокрема, британська політична система теж охоплена дебатами про масштаби "дезінформаційної кампанії", яку, на думку багатьох, зробила РФ з метою "переконати" британських громадян в 2016 році проголосувати за вихід з Євросоюзу.

Британський прем'єр-міністр Борис Джонсон відмовляється публікувати доповідь парламентського комітету з розвідки про "втручання у Brexit", провокуючи міжпартійні конфлікти саме зараз, коли Велика Британія рухається до нових загальних виборів, зазначає автор.

Але навіть незалежно від того, чи дійсно Росія змогла якось вплинути на результати референдуму щодо Brexit, зараз реальність така, що Велика Британія рухається до виходу з ЄС "найважчим і найбільш руйнівним з можливих способів".

Видання The Wall Street Journal зазначає, що оскільки все те, що шкодить економічному і політичному єдності Європи, в тій чи іншій мірі "йде на користь Росії", глава Кремля цілком може записати собі у плюс і цю безперервну чехарду з брекситом в якості великого досягнення за 2019 рік.

При цьому найбільш впливові члени НАТО зараз загрузли в суперечках про функціонування та майбутні перспективи Північноатлантичного альянсу, створеного 70 років тому саме для "стримування експансіоністських дій Москви", зазначає автор. Зокрема, президент Франції Еммануель Макрон нещодавно розкритикував Трампа за його рішення вивести знаходяться в Сирії американські війська, надавши тим самим можливість Путіну збільшити свій вплив в регіоні.

Більш того, Макрон оголосив, що НАТО переживає "смерть мозку", і поставив під сумнів обґрунтованість сьогоднішніх гучних заяв альянсу про колективну оборону, викликавши критику з боку канцлера Німеччини Ангели Меркель і інших членів альянсу. Ці суперечки показують, що в підсумку навіть такі провідні члени Північноатлантичного альянсу, як Франція, Німеччина, Туреччина і США, йдуть абсолютно "не в ногу".

Автор каже, що з точки зору Путіна, розбіжності всередині головного західного військового альянсу це найбільший плюс це для політики.

При цьому відступ США в Сирії сприяло подальшому розвитку тенденції, що дозволяє Москві все активніше вершити справи на Близькому Сході. На думку автора, саме американські війська і їх курдські союзники виконали основну частину роботи по знищенню терористів.

"А тепер, закінчивши всю брудну роботу, Вашингтон фактично передав контроль над Сирією Москві, дозволивши знищити або відтіснити своїх курдських союзників", - пише Сеиб.

У статті йдеться, що зараз, коли Путін зайняв ключові позиції в Сирії, лідери різних близькосхідних країн "натовпом кинулися до нього для консультацій".

Автор статті зазначає, що в роки холодної війни глава РФ навчився за допомогою дезінформації та пропаганди грати на слабких сторонах західних демократичних країн, використовуючи їх у своїх цілях. А темний простір інтернету відкрило йому абсолютно нове поле для гри.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі