Росія хоче легалізувати африканські "криваві алмази" – The Independent

Поділитися
Росія хоче легалізувати африканські "криваві алмази" – The Independent © Сайт президента России
РФ перебуває в процесі відновлення свого впливового становища в Африці після трьох десятиліть відносного бездіяльності.

На цьому тижні РФ оголосила, що хоче покласти край міжнародного ембарго на алмази, експортовані з Центральноафриканської Республіки. На даний момент, це єдина держава у світі, на яке досі поширюється заборона на так звані "криваві алмази", пише у своїй статті Олівер Керролл для британської газети The Independent.

Не дивлячись на заборону, здебільшого оцінок, понад 90% алмазів ЦАР все одно експортуються через чорний ринок.

Автор статті зазначає, що заступник міністра фінансів Росії Олексій Моїсеєв сказав, що прийшов час визнати, що заборона не працює, і в повному обсязі легалізувати торгівлю алмазами.

Політик зазначає, що чинні несправедливі заборони по відношенню до біднякам, у яких це єдиний спосіб заробити собі на прожиток.

"Практично весь цей обсяг алмазів виявляється на світових ринках у вигляді контрабанди. А виручені кошти знаходяться у розпорядженні злочинців", - говорить Моїсеєв.

У свою чергу, активісти стверджують, що офіційна позиція Росії надумана. Вони кажуть, що Москва замість цього зацікавлена в отриманні вигоди від торгівлі, відзначаючи, що діючі особи з тісними зв'язками з Кремлем будуть готові отримати переваги від пом'якшення правил.

Згідно отриманих даних, експорт алмазів з республіки був повністю заборонений в 2013 році з-за побоювань, що виручка від нього підживлювала жорстокі збройні угруповання. Через три роки заборона був частково знятий в контрольованих урядом регіонах на заході країни. Але тепер Росія хоче легалізації експорту на всій території ЦАР.

Керролл зазначив, що ініціатива Москви за скасування міжнародного ембарго на алмази з ЦАР увінчається успіхом.

Бред Брукс-Рубін з неурядової організації Enough Project заявив, ініціатива Москви за скасування міжнародного ембарго на алмази з ЦАР увінчається успіхом. "Орієнтованої на антикорупційну діяльність у регіоні. Це не перший раз, коли робиться подібне твердження", - говорить він.

За його словами, раніше цю ініціативу просували Дубай та Індія, великі гравці алмазної індустрії. Але той факт, що тепер її висуває Росія, означає, що ця ідея отримає "деяку підтримку".

На даний момент РФ перебуває в процесі відновлення свого впливового становища в Африці після трьох десятиліть відносного бездіяльності. Зараз головний гравець на континенті - це Китай. Але Володимир Путін хоче це змінити, і ЦАР є основною опорою його стратегії, - підкреслюється в статті.

За словами антрополога з Інституту Африки РАН Дмитра Бондаренка, співпраця з збіднілим, багатим мінеральними ресурсами державою повинно було стати "демонстрацією" нового потенціалу Росії в регіоні. По-перше, сказав він, ЦАР ніколи раніше не перебувала в радянській сфері впливу. По-друге, вона набуває співробітництво з Росією "прагматичних, а не ідеологічних" міркувань. По-третє, вона використовує Росію для скорочення залежності від Заходу в даному випадку від Франції".

Автор статті зазначає, що в 2018 році, наприклад, ЦАР і Росія підписали угоду про співпрацю в галузі безпеки, за яким російська армія проводить навчання місцевої президентської гвардії. Приблизно в той же час, коли Москва направила своїх офіційних солдатів в Африку, неподалік від районів видобутку алмазів з'явилися і приватні армії. Цих найманців пов'язали з Євгеном Пригожиним, довіреною особою Володимира Путіна, якого зазвичай називають "кухарем Путіна" з-за безлічі кейтерингових контрактів, отриманих його компанією".

В 2019 році з'явилися повідомлення про те, що компанія, пов'язана з Пригожиним, отримала права на видобуток алмазів всередині країни.

Нагадаємо, ще в 2016 році російська алмазодобувна компанія "Алроса" назвала знайдений алмаз вагою 136,24 карата (27,248 грама) ім'ям Анатолія Рахліна, який був тренером президента Росії Володимира Путіна з дзюдо.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі