Росія відмовилася від міжнародного розгляду у справі "Грінпіс"

Поділитися
Росія відмовилася від міжнародного розгляду у справі "Грінпіс" "Арктик Санрайз" © mydailyminefield.com
Нідерланди звернулися до Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо ситуації з активістами Грінпіс у Росії. Арбітражне провадження ініційовано у зв'язку з порушенням Конвенції ООН про морське право.

Росія не приймає процедуру арбітражу у справі про судно "Грінпіс" "Арктик Санрайз", а також не має наміру брати участь у розгляді питання про тимчасові заходи у Міжнародному трибуналі з морського права.

Про це заявив МЗС Росії, підкресливши, що Москва залишається відкритою для врегулювання ситуації, що виникла, пише "Інтерфакс".

У МЗС стверджують, що при ратифікації конвенції російська сторона заявила, що не приймає передбачені в ній процедури врегулювання суперечок, що ведуть до обов'язкових для сторін рішень про здійснення суверенних прав і юрисдикції. "При цьому Росія залишається відкритою для врегулювання ситуації, що виникла", - йдеться у коментарі МЗС.

"Саме таку юрисдикцію ми здійснюємо в ситуації з "Арктик Санрайз". Активісти "Грінпіс" своїми діями щодо платформи "Приразломная" 18 вересня порушили російське законодавство про виключну економічну зону та континентальний шельф. В даний час проводиться кримінальне розслідування даного інциденту", - підкреслили в МЗС РФ.

Нагадаємо, Нідерланди звернулися до Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо ситуації з активістами "Грінпіс" в Росії. Амстердам просив призначити так звані тимчасові заходи до розгляду справи по суті, а саме - звільнити судно і його екіпаж і наказати російській стороні призупинити всі правозастосовчі дії у зв'язку з даним інцидентом. Як йдеться у листі міністра закордонних справ Нідерландів Франса Тіммерманса парламенту, арбітражне провадження ініційовано у зв'язку з порушенням Конвенції ООН про морське право.

При арбітражній процедурі кожна зі сторін залучає свого юриста як арбітра, і вони обирають третього учасника арбітражу. Потім всі троє виносять спільне рішення у справі, яке стає постановою Міжнародного трибуналу з морського права і є юридично обов'язковим. При будь-якому результаті справи уряд Нідерландів має право просити трибунал вжити тимчасових заходів щодо звільнення судна та екіпажу.

19 вересня міжнародна група екологів-активістів "Грінпіс" спробувала провести акцію протесту проти видобутку нафти на Арктичному шельфі - на нафтовій платформі "Приразломная" в Печорському морі. Пізніше їхній корабель "Арктик Санрайз" було взято штурмом російськими прикордонниками, які прийняли рішення конвоювати його до Мурманська. 24 вересня судно "Арктик Санрайз" було відбуксовано в акваторію Кольської затоки.

Активістам "Грінпіс" пред'явлено офіційні звинувачення у піратстві - спробі захоплення нафтовидобувної платформи. Один з членів команди судна "Грінпіс" "Арктик Санрайз" - громадянин України Руслан Якушев, його помістили під варту до 24 листопада. !zn

Читайте також:

Нідерланди готові звернутися до морського трибуналу у справі Greenpeace

Путін відповів нобелівським лауреатам, заступився за активістів "Грінпіс": Ви звернулися не за адресою

Близько 10 тисяч людей взяли участь в акціях на підтримку заарештованих "грінпісівців"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі