Росія виграє нову Холодну війну завдяки Трампу - The Washington Post

Поділитися
Росія виграє нову Холодну війну завдяки Трампу - The Washington Post Трамп "зливає" Росії всі досягнення США, упевнене видання © The White House / Flickr
Навряд чи якийсь з радянських та російських лідерів до Путіна міг уявити собі такий сценарій, який послідовно втілює у життя Трамп, пише видання.

Світовий порядок, що склався після того, як була закінчена Холодна війна, довго не протримався, почавши дуже швидко руйнуватися, а остаточно її виграла все-таки Росія - у той момент, коли Трамп прийняв рішення вивести війська США з Сирії і показав, що США можуть кидати своїх союзників напризволяще. Трамп кинув курдів "на поталу" Туреччини, ізолював Ізраїль і дав Росії з Іраном простір для маневрування на Близькому Сході, пише видання The Washington Post.

Як ніби цього мало, зазначається в матеріалі, так Трамп запланував ще один "відступ похапцем" - на цей раз з Афганістану, який американські військові так чи інакше контролювали протягом сімнадцяти років. На тлі таких рішень Трампа подав у відставку "непотоплюваний" міністр оборони США Джеймс Меттіс, звинувативши президента у тому, що той "заохочує Росію і Китай".

Навряд чи якийсь радянський лідер часів Холодної війни міг уявити для себе кращий сценарій, ніж той, що "був створений Трампом для Путіна", зазначає автор публікації. Так, тут і розкол між США та союзниками щодо майбутнього Північноатлантичного альянсу, а також вимогу Вашингтона повернути Росію в "Велику сімку" - і це незважаючи на безперервну агресію Росії проти України і спроби всіляко послабити західний світ.

Вашингтон притиснув СОТ тарифами, серйозно послабивши міжнародну організацію - і сталося це теж з подачі Трампа. Президент знецінив американську боротьбу за права людини, "вважаючи прийнятним вбивство журналіста, який жив у США, Саудівською Аравією і прийнявши з розпростертими обіймами тоталітарних лідерів по всьому світу".

Список зовнішньополітичних "заслуг" Трампа на цьому не закінчується - так, президент серйозно зіпсував стосунки з Європою через запровадження санкцій проти Ірану та Паризької угоди з клімату, а інспіровані ним торгівельні війни стали ударом по світовій економіці, зазначає видання.

У внутрішній політиці позиція Білого дому призвела до того, що американці стали недовірливо ставитися до виборів, Міністерства юстиції, спецслужб та вільної преси. Найсерйознішим стала втрата "партійної одноголосності", яка говорила про "російську загрозу". Вже у 2018 році в опитуванні фонду Gallup 40% республіканців назвали Москву "союзником", хоча у 2014 році таку думку висловили лише 22%, йдеться у статті видання.

Автор публікації у Washington Post нагадав, що кілька членів адміністрації, які чинили опір "пропутінським інстинктам" президента, були звідти вигнані - Герберт Макмастер, Рекс Тіллерсон, Джон Келлі і тепер Джеймс Меттіс покинули адміністрацію президента на тлі незгоди з політикою Трампа.

"Покоління американців заплатили високу ціну і несли тяжкий вантаж від Берліна до Сайгона і Гавани. Тепер, через 29 років після падіння Берлінської стіни, Трамп підносить Москві перемогу у холодній війні, яку вона ніколи не отримувала", - підсумовує видання.

Як повідомлялося, 19 грудня Білий дім і Пентагон повідомили про виведення американських військ з Сирії у зв'язку з переходом до "нової стадії" військової операції проти угруповання "Ісламська держава". За даними американських ЗМІ, Пентагон намагався відрадити президента Дональда Трампа від цього кроку.

На тлі рішення Трампа про виведення військ з Сирії міністр оборони США Джеймс Меттіс оголосив про свою відставку. Глава Пентагону має намір покинути свій пост 28 лютого, щоб за цей час президент зміг підшукати йому заміну. З 1 січня обов'язки міністра оборони виконуватиме заступник голови Пентагону Патрік Шанахан.

Британія, Франція, Німеччина і Данія – ключові союзники США в коаліції проти "Ісламської держави" - розкритикували рішення Трампа, вказавши на небезпеку реорганізації терористичних осередків у Сирії. Голова МЗС Данії Андерс Самуельсен закликав ЄС скоординувати дії, щоб переконати Вашингтон.

Президент Росії Володимир Путін назвав рішення Трампа про виведення військ з Сирії "правильним", а Туреччина перекинула додаткові війська на сирійський кордон.

Озброєна опозиційна коаліція "Сили демократичної Сирії" розцінила дії США як "удар у спину". Американський військовий контингент дейтсвовал в тісному контакті з СДС, які воюють проти ІДІЛ і режиму Башара Асада. До складу СДС входять також курдські загони самооборони YPG, проти яких Туреччина провела серію операцій. Анкара вважає курдські формування в Сирії терористичними і звинувачує їх у підтримці сепаратистів з "Робочої партії Курдистану".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі