Після зняття жорстких заходів в Гонкогу і Сінгапурі знову спалахнула пандемія COVID-19 - Світ - dt.ua

Сінгапур бореться з третьою хвилею коронавірусної інфекції COVID-19 - Financial Times

8 квітня, 16:24 Роздрукувати

Нові спалахи в Сінгапурі та Гонконгу показують складність повернення до нормального життя.

Два міжнародних фінансових центру знову стикаються з різким зростанням числа заражень COVID-19

Сінгапур прагне стримати новий спалах коронавірусу SARS-CoV-2 після раптового збільшення випадків зараження в середовищі великої кількості працівників-мігрантів. Тим самим, підкреслюючи проблему повернення до нормального життя навіть для країн, які, мабуть майже, взяли епідемію під контроль, повідомляє Financial Times.

Місто-держава, яка отримала міжнародне схвалення за швидке початкове реагування на спалах захворювання на початку цього року, знову оголосило про практично повну ізоляцію, після повідомлення про зростання числа нових випадків за останні кілька днів. Загальна кількість випадків інфікування підскочив на 60 відсотків за останній тиждень до 1 481, включаючи 106 у вівторок і 120 в неділю, що є рекордним показником за один день для Сінгапуру.

"Ця тенденція стосується минулого тижня", - сказав міністр охорони здоров'я Ган Кім Ен, пославшись на появу нових кластерів і зростання числа пацієнтів, що не мають зв'язку з підтвердженими випадками.

Сінгапур і Гонконг швидко ввели суворі обмеження на поїздки, відстеження контактів, і інші заходи, щоб уповільнити поширення хвороби, і якийсь час, здавалося, взяли її під контроль.

Але два міжнародних фінансових центри знову стикаються з різким зростанням числа заражень COVID-19, що змушує їх прийняти на цьому тижні свої найжорсткіші заходи.

Збільшення захворюваності в містах відбувається в той час, коли Австрія, Чехія, Данія збираються стати першими європейськими країнами, які послаблять обмеження для повсякденного життя і бізнесу.

У вівторок ввечері в Сінгапурі був прийнятий законопроект про заборону будь-яких громадських зборів, у той час як в середу в Гонконзі були закриті розважальні заклади і введені обмеження на проведення громадських зібрань ще на два тижні.

У середу влада Гонконгу заявила, що вони спостерігали "різке збільшення кількості пацієнтів за останні два тижні з 387 до 936. "Багато з цих випадків є місцево-набутими інфекціями без історії поїздок", - сказали в уряді.

Кількість сінгапурських інфекцій, що передаються локально, за останні два тижні більш ніж подвоїлася після хвилі завезених інфекцій. Це сталося через прибуття нових груп робітників-мігрантів, які живуть у переповнених кімнатах.

У неділю влади помістили два з цих гуртожитків, в яких перебувало 19 800 осіб, в ізоляцію на два тижні, протягом яких працівники не зможуть залишити свої кімнати. В останні три дні на частку випадків, пов'язаних з гуртожитками іноземних робітників, доводилося 35 відсотків нових зареєстрованих пацієнтів.

Сінгапур прийняв законопроект, дійсний на строк до шести місяців, який забороняє проведення громадських зборів будь-якого розміру серед осіб, що не проживають в одному домогосподарстві, у громадських і приватних приміщеннях.

Порушникам загрожує штраф у розмірі 7 000 доларів США та/або максимальне тюремне ув'язнення строком на шість місяців у першій інстанції і подвоєння покарання за наступні порушення.

У Сінгапурі також закриті школи і більшість робочих місць до 4 травня. Люди можуть покинути свої будинки тільки за необхідними послугами, продуктами або фізичними вправами в парку на безпечній відстані.

Заходи Гонконгу включають в себе закриття таких закладів, як фітнес-центри, караоке-зали і бари, в той час як ресторани повинні зменшити місткість на 50% і забезпечити розстановку столів на відстані не менше 1,5 метра. Особам, що не дотримують обмеження на проведення публічних зборів, загрожує штраф у розмірі 3200 доларів США або шість місяців тюремного ув'язнення.

Тим часом, Китай зняв транспортну блокаду Ухані: люди виїжджають з міста. У середу 55 000 осіб виїхали з Ухані на поїзді.

Також, аналітичне агентство Boston Consulting Group склало прогноз "Коли закінчиться карантин" для різних країн.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >