Справа MH17: прокуратура Нідерландів засекретила 13 свідків через загрозу їхнім життям

Поділитися
Справа MH17: прокуратура Нідерландів засекретила 13 свідків через загрозу їхнім життям У слідства немає сумнівів щодо того, хто збив пасажирський літак і вбив 298 людей © Wikimedia commons
Як мінімум один зі свідків бачив, як ракета з російського "Бука" була випущена по пасажирському авіалайнеру в небі над Донбасом.

Особистості 13 свідків у справі про катастрофи рейсу MH17 "Малазійських авіаліній" будуть збережені в таємниці через загрозу їхній безпеці, повідомляє NOS. Згідно з документами прокуратури Нідерландів, на які посилається видання, здоров'я і життя свідків наражаються на "значний ризик".

Однак клопотання про засекречування особи ще одного свідка слідчий суддя відхилив, пославшись на неможливість гарантувати його анонімність. При цьому суддя визнав, що свідок відчуває загрозу в зв'язку зі своїми показаннями.

Напередодні Спільна слідча група (JIT)) повідомила, що знайдено очевидця запуску ракети з "Бука" по малазійському "Боїнгу". У JIT відзначили, що сумнівів в тому, що авіалайнер було знищено російським ЗРК, немає. А також констатували, що Росія не сприяла розслідуванню.

Суд у Гаазі приступить до розгляду справи 9 березня 2020 року.

17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області було збито "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам - Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – 298 людей, включаючи 80 дітей.

Майже через чотири роки, в травні 2018-го, Міжнародна слідча група (JIT) на прес-конференції в Гаазі продемонструвала уламки ракети, якої збили літак. Комплекс "Бук", з якого була випущена ракета, належав 53-й зенітно-ракетній бригади ППО ЗС РФ, що базується в Курську.

У червні 2019 року JIT назвала імена чотирьох причетних до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: це росіяни Сергій Дубінський ("Хмурий"), Олег Пулатов ( "Гюрза"), Ігор Гиркин ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Кріт"). П'ятим підозрюваним став колишній бойовик "ДНР" Володимир Цемах, якого Україна видала Росії в рамках обміну.

СБУ оголосила підозри фігурантам справи у скоєнні злочину - "терористичного акту, що призвела до загибелі людини".

За п'ять років розслідування трагедії MH 17 було встановлено точний час і маршрут переміщення зенітного ракетного комплексу "Бук" з РФ до України і назад, час і місце запуску ракети, якою збили авіалайнер, і дані понад 150 причетних до транспортування комплексу осіб.

Проте РФ досі заперечує свою причетність до трагедії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі