США і Китай уклали у торгівельній війні не мирний договір, а польове перемир'я – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
США і Китай уклали у торгівельній війні не мирний договір, а польове перемир'я – експерт Угода охоплює другорядні сфери торгівлі, а точні цифри не може підтвердити жоден бік © depositphotos / shirotie
Сира та недопрацьована, угода покликана демонструвати видимість досягнення результату, даючи Пекіну перепочинок, а Трампу – дипломатичну перемогу.

Незважаючи на широко розрекламоване досягнення угоди з торгівельних питань, США і Китай насправді не уклали мирного договору у торгівельній війні – це більше схоже на польове перемир'я, яке необхідно обом сторонам, пише у своєму матеріалі для DT.UA доцент інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка Віктор Константинов.

Як пояснює автор, ця угода ще досить сира та недопрацьована – так, галузі торгівлі, які вона охоплює американо-китайських торгівельних відносин другорядні, а точні цифри торгівельних пільг не може вказати ані Білий дім, ані Пекін. Відповідь на питання, чому такий, здавалося б, не дуже задовільний результат поспішили пред'явити громадськості, тільки один – це навмисний крок обох сторін торгівельної війни.

"Так, сторони анонсували "другий етап", на якому має йтися про вагоміші сектори - електротовари, машини, метали тощо. Та тільки коли ці переговори розпочнуться й чим завершаться, нині передбачити не може ніхто. Тож основний масив взаємних претензій поки що залишився недоторканим, і незрозуміло навіть, мають сторони достатнє бажання ним займатися чи ні", – відзначає автор.

Втім, вказує він, такий крок зараз дійсно вигідний для обох сторін. Пекіну потрібний перепочинок, а Трампу потрібні успіхи на тлі передвиборної кампанії та процедури імпічменту.

"Вибір моменту пояснюється просто: 15 грудня американці мали запровадити нові санкції проти китайських товарів - 15% тариф на товари загальною вартістю близько 156 млрд дол. За кроком Вашингтона не забарилися б заходи у відповідь. Просто відмовитися від свого рішення Трамп не міг, особливо на тлі процедури імпічменту та початку передвиборної кампанії. Слабкість президента у стосунках із Китаєм негайно відгукнулася б йому у внутрішній політиці. А от подати відмову від ескалації як дипломатичну перемогу - це для Трампа вигідно і вчасно", – пише експерт.

Торгова війна між Китаєм і Сполученими Штатами почалася навесні 2018 року, коли Вашингтон прийняв рішення підвищити мита на алюміній і сталь для ряду країн, в тому числі з КНР. Пекін відповів на дії Вашингтона відповідними митами.

Детальніше про роль досягнутої торгівельної угоди у торгівельній війні між двома наддержавами читайте в матеріалі Віктора Константинова "Ворожі партнери" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі