США визнали поселення Ізраїлю на Західному березі

Поділитися
США визнали поселення Ізраїлю на Західному березі Створення поселень на палестинських територіях не вважається порушенням міжнародного права © Державний секретар США Майк Помпео/Twitter
США визнали поселення Ізраїлю такими, що відповідають міжнародному праву.

Сполучені Штати більше не вважають ізраїльські поселення "несумісними з міжнародним правом", заявив в понеділок державний секретар Майк Помпео у зв'язку зі зміною зовнішньої політики США.

У заяві Сполучені Штати вступають в суперечності практично з усіма країнами і резолюціями Ради Безпеки ООН.

"Після ретельного вивчення всіх сторін правових дебатів, ця адміністрація вважає ... () створення ізраїльських цивільних поселень на Західному березі саме по собі не суперечить міжнародному праву", - сказав Помпео, передає AFP.

"Заклик до створення цивільних поселень, несумісних з міжнародним правом, не спрацював. Це не просунуло справу миру", -сказав Помпео.

Досі політика США грунтувалася, принаймні теоретично, на юридичному висновку, виданому Державним департаментом у 1978 році, в якому говорилося, що створення поселень на палестинських територіях суперечить міжнародному праву.

Четверта Женевська конвенція про закони війни прямо забороняє переміщення цивільних осіб на окуповані території.

У той час як Сполучені Штати в цілому наклали вето на заходи Ради Безпеки, які критикують Ізраїль, попередній президент Барак Обама в останні тижні свого перебування на посаді дозволив прийняття резолюції 2334, яка назвала поселення Ізраїлю "кричущим порушенням міжнародного права".

Помпео сказав, що Сполучені Штати відкидають підхід адміністрації Обами, хоча він заперечує, що цей крок дав зелене світло Ізраїлю для будівництва нових поселень.

Зсув США може бути витлумачений як стимул для прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, який з усіх сил намагається втриматися при владі після невдачі у формуванні коаліційного уряду.

Тим не менш, аналітики також розкритикували цей крок, заявивши, що вирішити конфлікт, якому більше 70 років, буде ще важче.

Оголошення ознаменувало собою третій великий випадок, коли адміністрація Трампа встала на сторону Ізраїлю й виступила проти позицій, зроблених палестинцями і арабськими державами, ще до оприлюднення свого давно відкладеного ізраїльсько-палестинського мирного плану.

У 2017 році Трамп визнав Єрусалим столицею Ізраїлю, а в 2018 році США офіційно відкрили посольство у місті. Раніше політика США полягала в тому, що статус Єрусалиму повинен був визначатися сторонами в конфлікті.

А в березні Трамп визнав анексію Ізраїлю Голанських висот у 1981 році, що послужило поштовхом для Нетаньяху, що викликало різку реакцію Сирії, яка колись володіла стратегічною землею.

Читайте також: Конфлікт загострюється: Ізраїль завдав нових ударів по Газі

Як повідомлялося, Трамп розробив для Палестини економічний мирний план на 50 мільярдів доларів. План "світ для процвітання" включає 179 інфраструктурних та бізнес-проектів. Тепер реалізація "плану століття" під питанням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі