Туреччина пригрозила США і НАТО закриттям важливих військових баз

Поділитися
Туреччина пригрозила США і НАТО закриттям важливих військових баз Бази "Інджирлік" і "Куречік" - одні з ключових у регіоні © Anadolu Agency
Якщо авіабазу "Інджирлік" буде закрито, відносини Туреччини із союзниками можуть погіршитися до точки неповернення.

Туреччина пригрозила США закриттям двох військових баз на території країни, якщо Вашингтон введе санкції проти Анкари. Із такою заявою президент Реджеп Тайіп Ердоган виступив у неділю, 15 грудня.

"Анкара готова піти на такий крок у разі введення проти неї санкцій Вашингтоном", - цитує Ердогана DW.

Про які бази йдеться: Авіабаза "Інджирлік" на південному сході країни використовується ВПС Сполучених Штатів. Це одна з головних баз для військових операцій США на Близькому Сході, зокрема проти бойовиків "Ісламської держави" в Іраку та Сирії.

Авіабаза "Куречік" на сході Туреччини є однією з ключових баз НАТО і частиною системи протиракетної оборони Альянсу. Із заявою про можливе закриття авіабази 11 грудня виступав і голова МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу.

Чому: Туреччина купила у Росії системи протиповітряної оборони С-400. Сполучені Штати стурбовані таким рішенням союзника по НАТО, оскільки вважають, що російські комплекси можуть збирати розвідувальні дані про новітні стелс-винищувачі F-35.

Анкару відсторонили від участі в програмі створення цих літаків і попередили про можливі санкції, але поки що не ввели їх.

У жовтні-грудні обидві палати Конгресу США визнали вбивство 1,5 мільйона вірмен в Османській імперії в 1915-1923 роках геноцидом. Крім США фізичне знищення та депортацію вірмен визнали геноцидом ще близько 30 держав.

Туреччина активно протестує проти такого рішення і погрожує Вашингтону резолюцією у відповідь, про геноцид індіанців при колонізації Америки.

Що далі: антикурдська операція Туреччини у Сирії, закупівля Анкарою російських систем ППО, визнання Конгресом геноциду вірмен і розмови про нові санкції Вашингтона погіршили відносини між двома державами.

НАТО, як і Сполучені Штати, незадоволене зближенням Анкари та Кремля, Росія розглядається Альянсом як стратегічний виклик. Проте Туреччина як ключовий союзник НАТО не має наміру відступати від Альянсу, заявив міністр оборони Хулусі Акар.

Із такою заявою очільник оборонного відомства Туреччини виступив на сесії "Погіршення світопорядку: врегулювання проблем у системі глобальної безпеки за допомогою інноваційних рішень" у межах 19-го форуму "Доха", повідомляє агентств "Анадолу".

"Ми поки ще залишаємося в НАТО і нікуди не виходимо. Позиція Анкари щодо членства у військово-політичному блоці залишається незмінною",- наголосив він, відповідаючи на питання голови Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганга Ішингера про купівлю російських С-400 в контексті ролі Туреччини в Альянсі.

За словами міністра, Туреччина зберігає відданість місії НАТО, є надійним і важливим членом Альянсу і продовжить виконувати завдання в його складі.

"Зв'язки Туреччини з країнами, що не входять до складу НАТО.., не суперечать інтересам Альянсу. Курс на співробітництво з іншими країнами жодним чином не є альтернативою НАТО чи зближення з ЄС", - сказав Акар.

Після нещодавнього візиту турецького президента Реджепа Ердогана до Вашингтона з'явилася надія, що напружені відносини між двома найбільшими партнерами по НАТО – США і Туреччиною – стануть менш конфронтаційними.

Чи виправдалися очікування сторін по обидві сторони Атлантики, читайте в матеріалі Сергія Корсунського "Стежка Ердогана" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі