У бельгійському місті Арлон відкрили пам'ятник Анні Київській

Поділитися
У бельгійському місті Арлон відкрили пам'ятник Анні Київській Тепер бельгійське місто і українську столицю поєднують тісні зв'язки
Пам'ятник подарований громадою Києва в рамках проєкту "Шлях Королеви"

Представники КМДА повернулися з Бельгії, де в старовинному місті Арлон урочисто був відкритий пам'ятник Анні Київській Королеві Франції і дочці Великого Князя Київського Ярослава Мудрого.

Невелика бронзова скульптура - маленька дівчинка у віночку, юна княжна Анна, - скульптура авторства Костянтина Скритуцького є реплікою скульптури, встановленої в листопаді 2016 року у сквері Анни Київської на Львівській площі у Києві.

Пам'ятник подарований громадою Києва в рамках проекту "Шлях Королеви", що передбачає встановлення пам'ятників Анні Київській у ключових містах Європи на шляху до Франції.

На сайті КМДА розміщено фоторепортаж про відкриття пам'ятника.

Як повідомляється, пам'ятник встановили біля церкви святого Доната, розташованої на високому пагорбі Кніпшен. Саме в цій частині пагорба в XI-XVI століттях стояв замок Арлонского графства. Можливо, саме тут гостювала Анна Київська в XI столітті, коли здійснювала свою подорож до Франції. Враження та дружба від перебування в графстві, дозволили їй багато років потому довірливо розділити регентство при юному королі Франції Філіпові I з графом Фландрії легендарним Бодуеном V. Саме Арлон є передостаннім містом на шляху до Франції.

"Кілька років тому, після детального вивчення шляху Анни з Києва в Париж, ми вирушили в автотурне за цим маршрутом Краків - Прага - Лінц - Регенсбург - Люксембург - Арлон - Реймс - Париж. Всі ці давні і прекрасні міста вражають. Але для мене і моїх колег і друзів з Києва, Арлон завжди буде особливим, київським по духу, затишним і чистим. Щасливий, що відтепер Арлон і Бельгія є частиною нашого міжнародного проекту "Шлях Королеви". Ця церемонія - тільки початок великої дружби між Києвом та Арлоном", - розповів ініціатор проекту, головний куратор Міжнародного фестивалю мистецтв "Anne de Kyiv Fest" Федір Баландін.

Участь у відкритті пам'ятника прийняла київська делегація на чолі з директором Департаменту культури Діаною Поповою, посол України в Бельгії Микола Точицький, мер міста Арлона Вінсан Магнус, керівництво та громада Арлона.

Наголошується, що в минулому році пам'ятник київській княжні встановили у французькому місті-побратимі Тулузі і в цьому році - в Джакарті. Також в 2018 році громаді Кракова була передана для установки авторська репліка пам'ятника Анні Київській. Скульптуру також планується відкрити в Чехії, Австрії та Німеччині.

Нагадаємо, 28 вересня 2019 року в столиці відбулося відкриття відреставрованого пам'ятника архітектури 12 століття - церкви Спаса на Берестові. Церква входить в ансамбль Києво-Печерської лаври, включена в Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і є одним із найдавніших споруджень Києва.

У 1051 року Анна Ярославна, яку в світі називають Анна Київська, дочка князя Ярослава Мудрого та Шведської принцеси Інгегерди, племінниця святих Бориса і Гліба, братів Ярослава Мудрого, вийшла заміж за Генріха і, короля Франції в Реймсі і стала королевою Франції.

У 2013 році Українська Єпархія святого Володимира у Парижі на чолі з єпископом Борисом (Ґудзяком), президентом Українського католицького університету, набула церкву в Санлісі, поруч з Абатством святого Венсана, яке заснувала королева Франції Анна Ярославна в 1060 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі