У французькому Біарріці відкривається саміт G7

Поділитися
У французькому Біарріці відкривається саміт G7 Саміт в Біарріці ризикує повторити зустріч у Квебеку в червні минулого року © Number 10/Flickr
Експерти побоюються, що його учасникам не вдасться досягти значних результатів щодо ключових питань.

У суботу, 24 серпня, у французькому місті Біарріц відкривається саміт "Великої сімки" (G7). Саміт триватиме до понеділка, 26 серпня, його офіційне відкриття заплановане на 19:30 за місцевим часом (20:30 за київським – ред.).

Напередодні лідери Франції, Німеччини, Великої Британії, Італії, Канади, Японії і США почали прибувати на саміт, пише Reuters. Французька сторона також запросила на саміт представників Індії, Австралії, Чилі та ПАР, лідери цих країн візьмуть участь у робочих сесіях саміту.

Голови держав-членів групи мають намір обговорити питання, пов'язані зі світовою економікою, торгівлею, міжнародною безпекою, оподаткуванням цифрових гігантів і гендерною рівністю. На полях саміту відбудуться й двосторонні переговори лідерів країн, пише "Інтерфакс-Україна".

У центрі уваги, як очікується, будуть протести в Гонконзі, війна в Сирії, напруженість між Індією і Пакистаном через статус Кашміру і ситуація в Ірані. Крім цього, однією з тем може стати повернення Росії до "групи восьми" (G8), яка активно обговорювалася напередодні саміту в Біарріці.

За даними європейських ЗМІ, цьогорічний саміт G7 може завершитися без підписання підсумкового спільного комюніке, оскільки розбіжності між його учасниками поглиблюються і "Сімці" дедалі складніше виступати єдиним голосом.

Так, за підсумками саміту в Квебеку в 2018 році підсумкову заяву все ж було поширено, однак президент США Дональд Трамп достроково залишив зустріч, заявив про доручення американським представникам не схвалювати це комюніке, і розкритикував прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо.

Цьогоріч, за даними джерел CNN, Трамп також висловлював відкрите невдоволення необхідністю брати участь в саміті "Великої сімки" у Біарріці. Найбільш дратівливим для Трампа є питання екології, які обговорюватимуться в першу чергу. Їм він волів би обговорення стану світової економіки та ситуації у США.

Західні ЗМІ вважають, що під час саміту президент Франції Еммануель Макрон спробує постати в ролі "світового посередника" для вирішення розбіжностей та пошуку єдиної позиції щодо ключових питань "під час глибокої політичної та економічної напруженості". На цьому тижні Макрон провів переговори з президентом РФ Володимиром Путіним і прийняв голову МЗС Ірану Джавада Заріфа.

Тим часом телеканал CNBC пророкує новообраному британському прем'єру Борису Джонсону "дуже незручний саміт".

Очікування від зустрічі лідерів G7 у політологів і експертів неоднозначні. Більшість із них упевнена, що саміт не принесе жодних значних результатів, а, навпаки, підкреслить розбіжності в позиціях його учасників. Низка західних експертів побоюється, що лідерам держав і урядів G7 не вдасться дійти спільного рішення у питаннях, пов'язаних із кліматом та економікою.

Проте колишній голова МЗС Франції Бернар Кушнер впевнений у важливості проведення саміту G7, навіть якщо між лідерами немає єдності у ключових позиціях. За його словами, це дозволяє "розвіяти напруженість".

"Корисно зустрічатися один з одним, корисно проводити кулуарні зустрічі між світовими лідерами... Це не обов'язково повинно призводити до негайних результатів", - пояснив політик.

Саміт в Біарріці супроводжуватиметься акціями протесту проти глобалізації. До них також приєднаються активісти, які незадоволені діями світових лідерів щодо боротьби зі змінами клімату. Цього тижня протестувальники почали розбивати табори на пляжах поблизу Біарріца.

Забезпечувати порядок під час саміту будуть понад 10 тисяч правоохоронців, до 26 серпня буде закрито аеропорт і вокзал, також обмежено рух автомобільними дорогами. Крім того, через саміт місцева влада закрила пляжі в Біарріці, що викликало невдоволення серед туристів.

20 серпня президент Сполучених Штатів Дональд Трамп провів телефонну розмову з президентом Франції Еммануелем Макроном. Лідери двох країн зійшлися на думці, що Росію потрібно запрошувати на саміт "Великої сімки" в 2020 році.

У червні минулого року на саміті G7 в Канаді Трамп уже піднімав питання відновлення G8 за участі Росії, проте інші країни клубу не підтримали його позицію. Цього разу з ініціативою повернення РФ виступив Макрон, стверджує CNN із посиланням на власні джерела.

У Росії забажали, аби "Велика вісімка" надала "конкретні пропозиції" щодо її повернення до групи. Однак британський прем'єр Борис Джонсон і канцлерка Німеччини Ангела Меркель розкритикували ініціативу Макрона і Трампа, вказавши на відсутність передумов для повернення РФ до G8.

На неможливість повернення Росії у G8 до деокупації Криму та припинення агресії в Донбасі вказали Канада і Євросоюз. Проте в Японії заявили про готовність обговорювати повернення РФ у "Велику вісімку", оскільки розуміють важливість її залучення до міжнародних справ".

Своєю чергою президент Франції пояснив, що умовою для повернення Росії у "Велику вісімку" і поліпшення відносин з ЄС є врегулювання "української кризи". На цьому ж він наголошував під час нещодавньої зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі