У М'янмі знову знищують поселення мусульман рохінджа - Human Rights Watch

Поділитися
У М'янмі знову знищують поселення мусульман рохінджа - Human Rights Watch © Twitter/عبدالهادي عبدالرضا
У жовтні та листопаді в Ракхайні були спалені 40 поселень.

У штаті Ракхайн на заході М'янми спостерігаються чергові випадки знищення населених пунктів мусульман народності рохінджа, повідомляється на сайті правозахисної організації Human Rights Watch (HRW).

Такі заяви в організації зробили, проаналізувавши свіжі супутникові знімки.

снимок

Згідно з ними, стверджують в HRW, в жовтні і листопаді 2017 року в Ракхайні були спалені 40 поселень, загальна ж кількість зруйнованих після 25 серпня населених пунктів досягла 354.

Супутникові знімки підтверджують, що десятки будинків були спалені на тому ж тижні, коли М'янма і Бангладеш підписали меморандум про взаєморозуміння 23 листопада про повернення біженців рохінджа з Бангладеш, зазначають правозахисники.

"Зобов'язання по безпечному поверненню біженців були всього лише трюком для відводу очей. Слова мьянманського уряду по забезпеченню безпеки повернення рохінджа не можна сприймати всерйоз", - поділився своїми думками Бред Адамс, директор Asia Human Rights Watch.

Нещодавно міжнародна організація "Лікарі без кордонів" в результаті проведених опитувань заявила про страшну кількість смертей серед мусульман рохінджа.

Так, за даними отриманими на підставі опитування мешканців таборів біженців-рохінджа у Бангладеш, щонайменше, 9 тисяч рохінджа загинули в М'янмі з 25 серпня по 24 вересня.

Як повідомлялося раніше, Бангладеш і М'янма підписали угоду про повернення на батьківщину сотень тисяч біженців рохінджа, які знайшли притулок в прикордонному місті Бангладеш Кокс Базарі після їх жорстокого розгону військовими в штаті Ракхайн. Ця операція була здійснена через міжнародний тиск на М'янму, який неухильно зростає. М'янма розраховує почати приймати біженців назад протягом двох місяців після підписання документа. У Бангладеш вважають, що процес репатріації біженців закінчиться протягом року. З серпня у Бангладеш втекли понад 620 тисяч людей через військові репресії в М'янмі, які США назвали "етнічною чисткою".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі