У світлі торговельної війни з Китаєм для США протистояння з Москвою стало другорядним – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У світлі торговельної війни з Китаєм для США протистояння з Москвою стало другорядним – експерт На очах світу розгортається нове протистояння наддержав, в якому тільки одне обмеження © depositphotos / MikeMareen
Мирний договір між США і Китаєм в цьому конфлікті можливий – але він означатиме капітуляцію однієї зі сторін.

Нове століття принесло нові виклики для США: зі зміною американських політичних поколінь ослаблена Росія не бачиться основним противником, а Європа більше не є місцем прикладання основних зусиль Сполучених Штатів – на передній план вийшло протистояння з Китаєм, пише у своєму матеріалі для DT.UA доцент інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка Віктор Константинов.

"Протистояння з Москвою відійшло на другий план, а Європа перетворилася на один з багатьох регіонів - важливий, але не вирішальний, той, де для досягнення бажаного результату можна вести бої місцевого значення, не задіюючи всю американську потугу", – зазначає експерт.

При цьому до китайської загрози у Вашингтоні приділяють все більше й більше уваги. У свою чергу, Китай розуміє, що час "тіньового зростання" пройшло і готується боротися з Америкою в повну силу.

"Китай дедалі більше перетворюється на першорядне завдання - де досягти успіху, граючи в півсили, не можна. І боротьба з Китаєм набуває обрисів глобального проєкту: США протистоять китайській експансії у Південно-Китайському морі й Східному Середземномор'ї, у Центральній Африці й Центральній Америці, на Балканах і в Арктиці... У Пекіні свідомі того, що США взялися за Китай усерйоз, і продовжувати зростати в тіні світової політики - як це намагалися робити китайські керівники з часів Ден Сяопіна - не вийде. Якщо не завдавати ударів у відповідь, Вашингтон переможе неодмінно. Цього особливо наочно вчить досвід пізнього СРСР. Пекін також починає наступати - намагається виштовхнути Вашингтон і з Південно-Східної Азії, і з Центральної, потіснити його на Близькому Сході й у країнах Південної Америки", – вказує автор.

На очах світу розгортається нове протистояння наддержав, в якому тільки одне обмеження – неможливість безпосередньо застосовувати військову силу. Все інше дозволено. У світлі такого протистояння укладена між Вашингтоном і Пекіном угода – далеко не мирний договір. У цьому конфлікті мирний договір можливий – але він означатиме капітуляцію однієї зі сторін.

Торгова війна між Китаєм і Сполученими Штатами почалася навесні 2018 року, коли Вашингтон прийняв рішення підвищити мита на алюміній і сталь для ряду країн, в тому числі з КНР. Пекін відповів на дії Вашингтона відповідними митами.

Детальніше про роль досягнутої торгівельної угоди у торгівельній війні між двома наддержавами читайте в матеріалі Віктора Константинова "Ворожі партнери" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі